انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 16 دی-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
16 دي
هرروز وقتي يك فرد بیمار و وابسته در كمال نااميدي زندگيش را شروع مي‌كند. به‌طور غريزي دست به كارهايي مي‌زند كه از آن حالت‌هاي ترسیدن و بد حالی رها شود و گاهی اين اعمال امكان دارد، با صدمه زدن به خود و ديگران دیده شود. اين فرد نمي‌داند كه اجرای همين اعمال نياز به شجاعت و شهامت دارد. وي بدون تفكر و بدون داشتن اختیار، فقط از روي غريزه آن را انجام مي‌داد. اصول معنوي برنامه‌ی ‌خودیاری به من يادآور مي‌شود، که شهامت خود را جهت نابودي خودم و ديگران در هر روز بکار برده و هرکاری را انجام مي‌دادم، به‌جای اینکه آنرا در جهت و مسير بهبودي و سازندگي خود به كار گيريم. امروز شهامت اداره‌ی زندگيم را که در فقط برای امروز به من داده شده است و آنرا به دشواري كسب كرده‌ام. چون من هم مثل شما باور نداشتم كه باید اداره‌ی زندگي را به گونه‌اي ديگر انجام دهم آن‌هم برای فقط برای امروز. امروز قادر هستم با رعايت اصول برنامه جهت زندگي بهتر و توأم با آرامش و صلح و دوستي و ارزش‌هاي والاي انساني و احترام به خود و ديگران زندگي با عشق را تجربه كنم. خداوندا: تورا برای زندگی و تولد دوباره‌ام سپاسگزارم. از اینکه اراده و قدرتم را به خداوند، واگذار کرده‌ام خوشحالم.
شروع زندگي امروزم، معجزه‌ی خداوند است!