انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 5 دی-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
5 دي
گاهي در اثر حركتي و يا ديدن صحنه‌اي که مرا به گذشته وصل می‌کند، در يك آن يك غم و درد كهنه و قديمي در وجودم شروع به خودنمايي و فعالیت مي‌كند، اين احساس امكان دارد از يك خلأ قديمي و يا آزار و محروميتي باشد که از دوران كودكي با خودم همراه دارم و يا در اثر مرگ عزيزي در من فعال شود. امروز اصول برنامه به من يادآوری مي‌کند، كه اين دردها و زخم‌هاي كهنه، به اندازه‌ی كافي قدرت دارند كه زندگي مرا تحت تأثير قرار دهند و زندگيم را به درد و تباهي كشند. امروز با شكرگزاري از خداوند متعال و مهربان نظم و كنترل بيشتري روي افكار و رفتار خودم داشته باشم. اصول خودیاری برنامه ابزارهاي مناسبي به ما جهت تنظیم اين افكار مي‌دهد. امروز توانايي دارم كه فكرم را در راه‌هاي بهتر و مفيدتري به كار گيرم. سعی دارم يك بار براي هميشه با نوشتن ترازنامه موشکافانه رنجش‌هايم را مقابل چشمانم ظاهر كرده و همه را به دور مي‌اندازم و کسانی را که به هر عنوان به من صدمه زده‌اند می‌بخشم. می‌دانم تنها با اين عمل از دردها و زخم‌هاي كهنه رها مي‌شوم. امروز با نگرش جديدي به دردها و غم‌هايم، حتي اگر بسيار بي‌اهميت باشند، احترام مي‌گذارم و با شكرگزاري از خداوند آن‌ها را رها مي‌كنم!
از حمل بار اضافي گذشته دست بكش!