انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 2 دی-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
2 دي
امروز مثل دیروز حالم خوب است. دوست دارم كه هميشه اين‌طور باشم. آيا بهتر نيست با نوشتن ترازنامه درونی دلايل خوبي حالم را بدانم؟ چون مي‌خواهم با تكرار آن كارها هميشه حالم را خوب كنم. اين حق من به عنوان یک انسان است. شاید فردا از خودم بپرسم امروز حالم بد است! نمي‌دانم چرا و به چه علتی حالم خراب است. امروز انگاري از دنده‌ی چپ بلند شده‌ام. به راستي چرا گاهی این چنین حالتی پیدا می‌کنم؟ باز در اين حالت هم نوشتن ترازنامه‌ی روزانه پيشنهاد مي‌شود. با اینکار دلايل بدي حالم معلوم شده و سعي مي‌كنم از تكرار آن اعمال سرباز زنم . حتماً اگر به‌کسی هم صدمه زده‌ام، جبران خسارت کنم. تا دچار اين حالت‌ها نشوم. امروز مي‌دانم كه نتايج خوبي و بدي حالم بستگي به خودم دارد. اگر انتظاراتم برآورده نشوند حالم بد است، ولي اگر همه چيز سرجايش قرار داشته باشد حالم خوب است. آيا از خداوند براي برقراري ارتباط با گروه و ابزار خودیاری قدمها سپاسگزار هستم؟ آيا مي‌دانم اگر توقعات و انتظاراتم زياد نباشد و از داشته‌هایم راضی باشم زندگي به روال عادي پيش مي‌رود؟ آيا مي‌دانم وقتي به ديگران خدمتگزاري مي‌كنم, جوابش را در هم لحظه در حال خوبي من نشانداده شده است؟
بيشتر از سهمت نخواه! ديگران هم حق دارند