انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: یکم دی-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
1 دي
امروز مسئله‌ی تسليم شدن چه معنايي برايم دارد؟ زماني كه نااميد از حل مسائل و رفع مشكلات و ادامه زندگي هستم و در خودم توانايي حل و رفع مشكلات را ندارم، نااميدانه تسليم قضایا مي‌شدم. با خود مي‌گفتم من كسي را ندارم. كسي به فكر من نيست. كسي مرا درك نمي‌كند. من حامي و پشتیبان ندارم. كسي مرا دوست ندارد. ولي امروز تسليم شدن برای من معنايي وسيع‌تر از افكار بيمار گونه‌ام دارد. تسليم شدن مثل سپردن نتايج عملكردهايم كه هميشه مرا می‌ترساند و نااميد مي‌كرد و دست از خود خواهي و خودمحوری كشيدن است، از خودمحوري رها شدن و خدايي نكردن، در آرامش و صلح به سر بردن، آيا براي تغيير وضعيت هر چيز ابتدا با آن وضعيت روبه‌ رو مي‌شوم؟ امروز به خاطر داشتن حق انتخاب و تصمیم‌گیری هيچ‌گاه نااميدي، افسردگي و ترس و استرس را انتخاب نخواهم كرد. آيا به خاطر خواهم داشت كه وقتي با درهاي بسته روبه ‌رو مي‌شوم و خودم را ناتوان از باز كردن آن‌ها احساس مي‌كنم، در كمال فروتني در مقام خداوند زانو زده و مشكلات و اراده‌ام را به خداوند مهربان تسليم مي‌كنم؟ تسلیم شدن به اراده و قدرت خداوند، همیشه باعث پیروزی شده است.
حق انتخاب دارم بهترين‌ها را انتخاب مي‌كنم!