انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 6 مرداد
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
در یک بعد از ظهر ، وقتی فرد دیگری از من تعریف کرد بسیار متعجب شدد خودم م . من از این مهربانی و ابراز احساسات نسبت به خودم معذب شدم و احساس میکردم لیاقت آنرا ندارم . وقتی سعی کردم مانع او شوم ، او از این کار صرفنظر نکرد او پا فشاری کرد که من لیاقت تعریف های او را دارم، همانطور که دیگران شایستگی تعریف را دارند . من شروع به فهمیدن این نکته کردم که چطور زندگی کردن با یک الکلی چطور باعث از بین رفتن عزت نفس در من شده است . حتی قبلا تصور این را هم نمی کردم که یک چیز خوب در مورد من وجود داشته باشد . راهنمایم به من پیشنهاد کرد تا لیستی از مواردی که در مورد خودم آنرا می پسندم تهیه کنم . کاری سخت و پیچیده بود و لیست من کوتاه ، اما برای شروع خوب بود وقتی این لیست را با راهنمایم در میان گذاشتم (مشارکت) کردم او با هر مورد خوبی که درباره خودم گفته بودم موافق بود و به من اجازه نداد تا آنها را هنگامیکه سعی در تاکید بر روی قصوراتم داشتم ، انکار کنم . در نتیجه یاد می گیرم که خودم را دوست داشته باشم و بدانم که منهم ویژگی های مثبتی دارم که ارزش تعریف کردن را دارند .

یاد اوری امروز .

یکی از راههای آموختن ، عشق ورزیدن به خودم و پذیرفتن عشق و محبت دیگران است . حتی اگر احساس کنم لیاقت آنرا ندارم ، می توانم از مهربانی و محبت دیگری خوشنود باشم و اگر از شخص دیگری در مورد چیزی قدر دانی میکنم ، می توانم انرا نیز بازگو کنم . یک تعریف کوچک میتواند شفا بخش یک روح آسیب دیده باشد " در الانان شنیدم که بسیاری می گفتند عزت نفس خود را پیدا کرده اند . من هرگز چنین چیزی در زندگیم نداشتم ، بنا براین ، این یک احساس جدیدی بود تا هر کس که مرا فرا میخواند دوست داشته باشم " .