انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 14 آبان
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
بسياري از ما معنقديم كه بيشترين نقص هاي شخصيتي صرفا صفاتي هستند كه به آنها نيازي تدارم . بسياري از ما با زندگي كردن در شرايط الكليسم ، روشهاي زيركانه اي مانند انكار يا راز داري را براي بقا پرورش مي داديم اما به محض اينكه از حمايت برنامه الانان برخوردار ميشويم درك خواهيم كرد كه روشهاي قديمي ما سودمند نبوده بلكه مخرب بوده است . آنچه سايقا به ما اجازه ميداد كه در شرايطي غير ممكن اقدام كنيم (عمل كنيم ) اكنون مانع براي رشد ما محسوب ميشود و ارزش دارايي ما كم ميشود . يعني اين نقصها ديگر مثل گذشته براي ما كار نمي كنند ديگر نقص هاي شخصيتي در ما رشد كرده مانند دارايي است كه ارزش خود را از دست داده است . به عنوان مثال تمايلي صادقانه براي كمك به فردي كه به او علاقه منديم با افراط در اين موضوع ميتواند به محروم كردن ديگري براي تشخيص نيازهاي شخصي وي شود . از اين ديدگاه ما با ترس از مسائلي كه ريشه در پاراي از نقصهاي ما دارند روبرو نمي شويم ما تنها آنرا به نيروي برتر واگذارميكنيم تا او در زندگي ما تعادل ايجاد كند يا آنرا از بين ببرد . ف چرا كه نيروي برتر در مدتي كوتاه نيازهاي ما را مرتفع ميكند .

ياد اوري امروز

.وقتي كه از نقائص شخصيتي خويش آگاه ميشوم بجاي اينكه خود را محكوم كنم ميتوانم از رشد خويش آگاهي پيدا كنم .من دريافته ام كه يك ويژگي كه يكبار به من احساس به ظاهر خوب ولي بيمارگونه ميدهد ، هميشه كاربرد ندارد ، يا ارزشهايي كه كيفيت خود را از دست ميدهند (يعني از تعادل خارج ميشوند) زندگي مرا غير قابل كنترل ميكنند اين تمايل به مواجه شدن با واقعيت بجاي بيمار شدن به من آمادگي براي انتخاب سلامتي را نشان ميدهد . گاهي اوقات ما بايد خودمان ، نقايص و همه خصوصيات فردي را را بپذيريم و پيش از اينكه تمام نقص ها بر طرف شوند .