انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 15 آذر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
بيشتر انسانها با نياز غريزي جور شدن با ديگران (وفق يافتن با ديگران) به دنيا مي آيند ميل شديد به تعلق داشتن و حفظ آرامش به ما كمك ميكند تا با ديگران ارتباط داشته و بخشي از اجتماع باشيم اين غريزه باعث بقاي تمدن هاي زيادي شده و هيچ آسيبي نمي رساند، مگر اينكه تعادل خود را از دست بدهم .(متعادل نباشم) وقتي كه نيازهاي فردي خود را ناديده بگيرم . منافع خود را بخاطر ديگران قرباني كنم . خشنود كردن ديگران مخرب است االانان به من كمك كرد تا با خود توافق پيدا كنم و اجازه دهم كه به احساساتن پاسخگو باشم آرزوها و خواسته هاي خود را در نظر گرفته و هميشه مراقب خويش باشم بهترين راه حفظ اين تعادل ، ايجاد عزت نفس در خودم مي باشد وقتي كه من با احترام و مهرباني با خود رفتار ميكنم بهتر قادر خواهم بود تا با ديگران ارتباط داشته باشم .

يادآوری امروز

من تمام احساسات و غرايز وجودم را كه به دليلي وجود دارند قبول ميكنم امروز به جاي تلاش جهت دور كردن اين غرايز ، براي پيدا كردن يك تعادل كوشش خواهم كرد . " اگر من به فكر خودم نباشم چه كسي به فكر من خواهد بود ؟ و اگر فقط به فكر خودم باشم من چه هستم ؟ و اگر اكنون اين گونه نيست _ پس چه موقع ؟"