انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 26 دی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
شگفت آور است كه چطور طرز رفتار من نسبت به ديگران مانند زدن توپ بسكتبال به زمين است كه بجاي اول خود باز ميگردد ، طرز رفتار من نيز به خودم منعكس مي شود . بي صبري من در مقابل رفتارم با ديگران عكس العمل بيشتري نسبت به خودم و دنياي من دارد . وقتي با بدرفتاري با كسي برخورد ميكنم ، حالت تدافعي ميگيرم و انتظار مي رود كه ديگران نيز با من بد رفتار باشند . در مقابل نيز وقتي كه من بدون قيد و شرط فردي را مي پذيرم در مي يابم كه تمام دنياي من احساس آرامش بيشتري دارد . بنابراين دوست دارم به بهترين نحوي كه مي خواهم با من رفتار شود با ديگران رفتار كنم . من سعي ميكنم در نظر داسته باشم كه سخنان و اعمال من نسبت به خودم اعمال ميشوند چرا كه به مرور زمان آنچه را كه بخشيده ام عموما بدست ميآورد اگر من از آنچه كه بدست آورده ام ناراحت باشم . ممكن است سعي كنم همان رفتار را در خودم جستجو كنم . ممكن است دقيقا همان شكل را نگيرم . اما مي فهمم هر آنچه مه متنفرم در ديگري باشد . همان چيزي است كه دوست ندارم در خودم باشد . عكس اين مطلب نيز درست است . آنچه رادر ديگران تحسين مي كنيم معمولا انعكاسي خوشايند در خودمان نيز دارد .

ياد آوري امروز ....

در انعكاس من نسبت به ديگران چيزهايي وجود دارد كه من بايد ياد بگيرم . من امروز تلاش زيادي خواهم كرد تا ياد داشتي از رفتاري كه اعمال ميكنم و رفتاري كه به من ميشود تهيه كنم چون هر دوي آنها ميتوانند چيزهايي در مورد خودم به من بياموزند .
هر چند ما در دنيايي سير ميكنيم تا زيبايي ها را پيدا كنيم ..اما بايد آنها را با خود داشته باشيم ..در غير اينصورت آنها را پيدا نمي كنيم .