انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 13 شهریور-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

13 شهريور در گذشته فكر مي‌كردم، اگر قادر باشم که مشكلات ديگران را حل كنم، مثلاً: با كمك مالي و دخالت در امور عادي آن‌ها و سرپرستی کردن، نیت و اعمال من انساني و شريف است. امروز با شناخت اصول برنامه مي‌دانم، وقتي كه مشكلات و كارهاي ديگران را رفع و حل مي‌كنم اجازه زندگي را از آن‌ها گرفته‌ام. من با دلسوزي بي‌جا به آن‌ها فرصت نمي‌دهم كه با عواقب و مهارت كارهايشان رو در رو شوند و حتي از كار من دلخور مي‌شوند. آيا در پس اعمالم تأييد طلبي وجود دارد؟ آيا هنوز هم مشغول تحميل كردن عقايدم به ديگران هستم؟ امروز من حق انتخاب و تصمیم‌گیری پيدا كرده‌ام. پس باید اجازه دهم که آنها هم مانند من سهم بگیرند و مانند من بهترين‌ها را انتخاب کنند. اجازه مي‌دهم كه ديگران نيز كارهای خود را بدون دخالت من انجام داده و حق اشتباه داشته باشند. من بايد ياد بگيرم كه ديگران هم حق اشتباهد خطا کردن را دارند و حتي حق جبران کردن آن را نیز دارند. آيا هنوز هم با فرمایشات بیماری خودخواهانه‌ی من ديگران اسير اعمال و افكار بیمارم مي‌شوند؟ آیا متوجه هستم که من فقط یک سهم از سهام بشریت را دارم و حق ندارم سهم خود را به دیگران بدهم. ديگران مسؤل اعمال خودشان هستند!