انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 2 شهریور-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

2 شهريور امروز مي‌توانم با طرح عقايد مذهبي و معنوي خود در مسائل بیداری روحاني برنامه و حضور قدرت برتر، موجب ترس و وحشت تازه واردين گردم، يا آن‌ها از برنامه كناره‌گيري كنند. آيا متوجه هستم كه در مسائل مذهبي و معنوي نمي‌توان اجبار كرد؟ آيا مي‌دانم كه اصول برنامه‌ی خودیاری مذهبی نیست و هرکسی میواند با عقاید و مذهب خودش در ارتباط باشد و آنرا به کسی تحمیل نکند. اصول ساده‌ی برنامه من را به خودم می‌شناساند و مرا در مسير درست به سمت عالم معنويت هدايت مي‌كند. آيا مي‌دانم كه من با رعایت همین اصول يك زاهد و روحاني نمي‌شوم؟ اصول روحاني خودیاری قدمها بر مبناي جاذبه استوار شده است، نه تبليغات! آيا هنوز هم از انتقال دانسته‌هايم به ديگران احساس قدرت و توانمندی مي‌كنم؟ امروز از خود مي‌خواهم كه به ديگران فرصت دهم تا با تكيه بر تجربه‌هاي خود و دانسته‌هايشان هويت معنوي خود را كشف كنند. آيا مي‌دانم باور و ايمان پیدا کردن به خداوند يك احساس شخصي بوده و هر كسي بنا بر اعتقادات مذهبي و عقیدتی يا روحاني خود با آزادي و تسليم خودشان به صورت اكتسابي به دست مي‌آورد؟ اصول برنامه نياز به موعظه ندارد!