انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 7خرداد-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

7 خرداد
عادت كردن به افراد و شرايط به طوري كه به صورت عمل هر روزه در آيد و بدون اين عادت از امور عادي زندگي وا مانده باشم را وابستگي و هم‌وابستگی مي‌گويند. مثل عادت به پرخوري، لجبازی، گریه کردن، بهانه‌آوردن، بیش از اندازه خوابیدن و افراط و تفریط کردن و...عادت به كسي كه برايمان جالب و دوست‌داشتنی است، که برای‌مان بیماری هم‌وابستگی متقابل را به ارمغان دارد و عادت کردن به سرگرمی و شهرت و شغل، عادت به ديدار اطرافيان، عادت به قمار، عادت به بازی‌های اینترنتیی و الکل و نیکوتین و مواد مخدر و ... خداوندا: به من كمك كن تا با رهايي از عادت و وابستگي‌ و هم‌وابستگی‌ها فرصتي براي زندگي واقعي در آرامش و شادی و داشتن حق انتخاب را تجربه كنم. خداوندا: به من ياري بده تا ارزش‌هاي والاي انساني خودم را در خودم پرورش بدهم و آنها را جایگزین نواقص شخصیتی خودم نمایم. آيا من قادر هستم با قدرت خداوند تأثير ديگران و تأييد طلبي آنها در مسير زندگي نباشم و فارغ از اموري باشم كه هیچ ارتباطي به من ندارند؟ خداوندا: من را در این جابجایی نواقص شخصیتی با فضیلت‌ها و ویژگی‌های انسانی که هیچ آشنایی با آنها را ندارم، یاری فرما.
خودم به تنهايي ارزشمند هستم!