انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: روز به روز-2خرداد
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

2 خرداد
اصول برنامه‌ی خودیاری به من مي‌آموزد كه با رُشد معنوي و روحاني پیدا کردن، احساس رهايي و امنيت اجتماعي و اقتصادي و عاطفي در من افزوده مي‌شود. كابوس‌هاي شبانه و ترس از آينده‌ي مبهم، ترس از دست دادن عزيزان، ترس‌هاي كاذب با به كار بستن اصول خودیاری و اتكال به قدرت مافوق‌تر از من، تنها راه مبارزه با ذهن ترسوي من است. امروز مي‌دانم كه اگر اشتباهي كردم قادر هستم از نتايج آموزنده آن بهره بگيرم. اگر تصميم درستي اتخاذ كردم از پروردگار به خاطر انجام آن و رحمتي كه در حق من كرده سپاسگزار باشم. امروز با اتكال به خداوند مي‌توانم انتخاب كنم. جهت انجام هر كاري به خودم حق انتخاب مي‌دهم. اگر از انجام آن ترسي داشته باشم، نتيجه‌ی خوب و بد آن را به خداوند مي‌سپارم و خودم سهم خود را که همان تلاش‌های من است، انجام مي‌دهم. در گذشته تصميم‌‌گيري براي من مثل خواب و رويا غير قابل دسترسي بود. اگر كاري انجام شد توسط ديگران بوده، حتي تصميم‌گيري توسط آن‌ها انجام مي‌شد. امروز از اين كه حق انتخاب پيدا كرده‌ام و قادرم كاري انجام بدهم، احساس خوبي دارم!
اعتماد به نفس، به آرامي شكل مي‌‌گيرد!