انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 31 تیر-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
31 تير
تصور اين كه من مي‌توانم با حفظ ابزارهاي قديمي كه عملاً ثابت شده است كارآيي نداشته‌اند، در مسير بهبودي در كنار يارانم باشم كاملاً اشتباه است. امروز مي‌دانم تغيير دادن طرز گفتار و تنهایی فكر و عمل كردن نمي‌تواند مرا تغيير و رُشد دهد. بلكه نياز دارم تغييراتي در اعمال فردی و اجتماعی و جهان‌بيني و اخلاق و روش خود دهم. تا کنون اختلاف ميان رفتار و گفتار موجب مي‌شد كه دچار چندگانگي شده و فقط خودم را معطل كنم. امروز، خود به تنهايي قادر نيستم احساسات و وقايع درونی خود را پنهان كنم. آيا بهتر نيست به جاي مخفي كردن احساسات و رازگونه کردن افکار و رفتارم، آن را با خداوند و خود به صورت صادقانه در ميان بگذارم؟ آیا بهتر نیست به تجربیات دیگر دوستان گوش دهم؟ خداوندا: مرا كمك كن به وقت احساساتي شدن آن را ريشه‌يابي كرده و با تشخيص علل آن به كمك دوستان و راهنمايم درصدد تصحيح آنها برآيم. من تازه به اینجا آمده و در جستجوی حقیقت خود هستم. به من فرصت بده که با کشف خود واقعی‌ام، در راستای انسان و انسانیت قرار بگیرم و خود را با زندگی و طبیعت وفق دهم، طریق دوست داشتن خودم را به من بیاموز.
دو صد گفته چو نيم كردار نيست!