انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 53-آیا هر زمان که فکر مصرف یا عمل از روی اعتیاد به من دست داده
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
آیا هر زمان که فکر مصرف یا عمل از روی اعتیاد به من دست داده آن را با راهنمایم یا کس دیگری در میان گذاشته ام؟
امروز بنا را بر این گذاشته ام که قبل از اینکه وسوسه ای در درون من شکل گیرد و یا عملی را از روی اعتیاد وافکار معتاد گونه از خود بروز دهم با راهنما و اگر در دسترس نباشد با دوستان بهبوددی در میان گذشته و راهکار مناسب را اخذ نمایم حتی هنگامی که می گویم این مساله زیا د قابل توجه نیست دقیقا اصل روحانی روشن بینی صداقت تمایل پذسش و فروتنی را کار زده ام برای رهایی از وسوسه باید به تمریم اصول روحانی قدم یک بپردازم و با اقرار از وسوسه و رفتار از روی اجبار رها گردم .
HeartHeartHeartHeartHeart
بله چون وسوسه و میل به مصرف تا زمانی که اقرار نگردد مشکل ساز است و مارا به لغذش منتهی میکند
گر در دوران مصرف همان ابتدا اقرار میکدم به مشکلات کمتری بر میخوردم.پاکی در تنهایی و بدون کمک گرفتن ممکن نیست . من تمایلم به مصرف را همیشه به راهنما یا هر کسی که دم دستم بود اقرار میکردم.و پارادوکس همین بود یعنی وقتی میگفتم تمایلم به مصرف کم میشد و با پیشنهادات راهنما یا دوستان در حال بهبودی به مسیر پاکی ادامه میدادم.انکار در ان ای کارایی ندارد و پاکی فقط با کمک گرفتن میسر است
چون با شناختی که از بیماری اعتیاد پیدا کردم و می دانم بیماری اعتیاد رابطه خوبی با مخفی کاری دارد و مخفی کاری دور یا زود باعث لغزش می شود ،هرگونه افکار بیمار گونه یا عمل ناشی از بیماری را با راهنما در میان گذاشته و اقرار به عجز ناتوانی خود در برابر مواد و سعی می کنم در مسیر فعال شدن بیماری حرکت نکنم و چون تشخیص دادن عمل ناشی از بیماری مشکل است باید بتوانم بیناری را به شناسم و قدرت درک آن با مشورت کردن و اقرار کردن بدست آورم
امروز پذیرفته ام که اگر وسوسه یا فکر ویا عملی از روی اعتیاد به من دست داد ویا انحراف فکری معتاد گونه ای در اعمال ونهایتا به شکل رفتار من در آمد آن را با راهنمایم در میان بگذارم اگر چه این فکر بسیار کم و نا چیز باشد.اعتماد به راهنمایم اعتماد به خداوند است و سعی میکنم اصول روحانی صداقت"تمایل"
روشن بینی "فروتنی و پذیرش را تمرین کنم...
تصویر: images/smilies/heart.gif

با سلام ارمانم ومعتادم هستم.در مورد اين سوال هم بله وهم خير با اشنا شدن با قدمها و کارکرد ان امروز به تعادل نسبي رسيدم صادقانه بخام بگم بعضی وقتا احساس توانای به سراغم اومده وبا راهنمام صادقانه رفتار نکردم رفتم تو انکار  و خداوکيلي  بخام بگم دردشم کشيدم بيماري من قدرت و توانايش از من بيشتره وباعث شده که صادق نباشم و وقتي که در موردکاري به مشکل بر ميخوردم  یا احساساتم و نقصام پررنگ ميشد به راهنمام مشورت ميکردم.

ش- ورود من به برنامه متفاوت از بقیه بود و من بخاطر یک ماه زنده ماندن آمده بودم و در این مدت احتیاج به راهنما و کارکرد قدمها نداشتم و با زنده ماندن متوجه شدم انگار مردنی توکار نیست و من با امیدواری راهنما گرفتم و قدمهایم را آشنا شدم و رهجو گرفتم آنها را به آنها انتقال دادم و امروزم را بنابر این گذاشته ام که قبل از اینکه وسوسه ای در درون من شکل گیرد و یا عملی را از روی بیماری اعتیاد و افکار معتادگونه و از روی نواقص شخصیتی خودم بروز دهم با راهنمام و اگر در دسترس نباشد با دوستان بهبودی در میان گذشته و راهکار مناسب را اخذ نمایم. حتی هنگامی که میگویم این مساله زیاد قابل توجه نیست دقیقا اصل روحانی روشن بینی صداقت تمایل پذیرش و فروتنی را بکار زده ام. برای رهایی از وسوسه باید به تمریم اصول روحانی قدم یک بپردازم و با اقرار از وسوسه و رفتار از روی اجبار توسط بیماریم رها گردم.

من با راهنمایم تماس دارم و قدم یک کار میکنم من دوسه بار بعد اینکه یک کاری را انجام داده ام یعنی از نواقصم و بیماریم استفاده کردم بعد ترسیدم به راهنما گفتم و در جلسه اقرار کرده ام ولی راهنمایم گفته قبل از اینکه کاری را انجام بدهی و وسوسه شدی که انجام بدی قبل از وسوسه و فکر مصرف به من بگو و اقرار کن تا من راهکار بدهم من یک سری نواقص دارم مثل شهوترانی خود ارضایی خشم تایید طلبی ومخصوصا چون تنهام رابطه باجنس مخالف و خودارضایی خیلی اذیتم میکنه راستیتش میخام کامل به راهنمام اقرار کنم ولی من میتونم بگم که این مسائل به قول راهنمام به صورت روندی حل میشه اگر در اصول انجمن باشم ولی صادقانه خجالت میکشم مثلا اون لحظه که خود ارضایی و یا شهوترانی اذیتم میکنه به راهنما بگم وخدا این جرات رو به من بده و کمک کنه من با راهنمام صادق باشم من در مورد حال و احساس با راهنما حرف میزنم ولی در مورد شهوترانی و یا خودارضایی که خیلی اذیتم میکنه و رابطه گذاشتن با جنس مخالف مطمعنم اگر محل بازی باشم خداهم الان نمیتونه به من کمک کنه و مصرف میکنم احساس خجالت میکنم این نواقص رو در میان بگذارم درحالیکه 70درصد مشکل دربه دری من همین نقص بود و کاملا در مقابل شهوترانی عاجز هستم فیلم سکس و وووووکه نمیتونم اون لحظه اقرار کنم
صفحه‌ها: 1 2