انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 20تیر-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
20 تير
وابستگي، پس از گذر از مراحل اوّليه‌ي بيماري عادت‌ها، به مرور تبديل به يك روش و طريقه‌ی زندگي مي‌شود، مثل شروع به مصرف سيگار، پُرخوري غذا، مواد مخدر، خوردن الكل، قرص، قمار، عادت‌هاي شخصي و براي معالجه و پيشگيري از وابستگي و هم‌وابستگی علاوه بر راهكارهاي موجود در جامعه مثل سه مكتب پزشكي، روانپزشكي و جامعه‌شناسي كه در اختيارمان قرار مي‌دهد، نياز به معنويت داريم. اكنون اصول برنامه‌ي خودیاری قدمهای معنوي دقيقاً همين مهم را به عهده دارد. آيا امروز نياز واقعي روحي و رواني خود را تشخيص داده‌ام؟ آيا برای خودم راهنما انتخاب كرده و قدم‌ها را با او كار مي‌كنم؟ آيا هنوز هم منتظر هستم كه ديگران كارها و مسئولیت‌هایم را انجام دهند؟ امروز نياز حياتي به كاركرد قدم‌های خودیاری دارم، سعي مي‌كنم به اصول برنامه احترام بگذارم و فقط برای امروز خودم برنامه‌اي خواهم داشت و به كمك اصول خودیاری برنامه، آن را به نحو احسن انجام خواهم داد. من پرستار خودم هستم و سعی دارم به بهترین نحو ممکن به خودم برسم و از خودم در مقابل کسانی که قصد دارند با بیماری‌شان به من صدمه بزنند مراقبت نمایم. از خداوند براي رهايي از وابستگي‌ها تشكر مي‌كنم.
من يك بیمار وابسته هستم!