انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 16 تیر-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
16 تير
امروز مي‌خواهم با تعيين هدف‌هاي كوچك و خوب، با انگيزه‌ي انساني كه باعث خسارت به خود و همنوع خودم نشوم، سعي مي‌كنم موفقيت را به دست آورم. آيا مي‌دانم كه افكار بلند پروازانه و ريسك كردن، جزيي از كارهايي است كه موفقيت کامل در آن ممكن نيست؟ امروز اجازه نخواهم داد افكارم روي پروژه‌هاي سنگين و محال و ریسک کردن تلف شود. آيا مي‌دانم من فقط يك مشكل دارم كه آن هم بيماري عادت‌ها و وابستگي‌ام است؟ آيا متوجه شده‌ام كه تأييد طلبي قسمت ديگري از بيماري وابستگي من است؟ آيا متوجه شده‌ام كه تأييد کردن دیگران هم قسمت ديگري از بيماري وابستگي من است؟ من براي تأييد ديگران، سعي مي‌كردم كه كارهاي بزرگ و غير ممكن انجام دهم و به همين دليل بي‌جهت خودم را دچار گرفتاري مي‌كردم. امّا امروز سعي دارم با برنامه‌هاي قابل اجرا و ساده‌ای كه از عهده‌ي آن‌ها برمي‌آيم قابليت‌ها و اعتماد به نفس و عزت‌نفس خودم را تقويت كنم. من يك روزه و با یک ویروس و میکروب بيمار نشده‌ام و انتظار ندارم كه يك روزه با یک واکسن و کپسول و دارو بهبودي يابم. آيا خداوند را به خاطر آزادي و رسیدم به ارزش‌هايم سپاسگزاري مي‌كنم؟
نشد با يك دست بيش از يك هندوانه بردارم!