انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 15تیر-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
14 تير
امروز با اصول برنامه‌ی خودیاری سعي خواهم كرد، تا از عادت و وابستگی و هم‌وابستگي به رفتار و افكار ناسالم و خودمحوري دست بردارم. باید اين‌را بدانم كه اين عالم هستي، طبق اصول و نظام خاصی ساخته و هدايت مي‌شود، يعني ناظم و سازنده‌اي مدبر مسئول اداره كردن آن است و نيروي كوچك و محدود من هيچ توانايي براي تغيير و هدايت آن ندارد. آيا بهتر نيست دست از لجاجت برداشته و بگذارم خداوند كار خودش را بكند؟ اين را بدانم كه من فقط توانايي براي بيست و چهار ساعت زندگي را برای خودم دارا هستم، اگر اين انرژي را صرف اداره‌ي امور معمولي خودم بكنم موفق خواهم بود. امروز لازم است كه براي رسيدن به صلح و آرامش دروني و بيروني خواسته‌هايم را محدود کردم و در يك حالت تعادل بين خود و جهان اطراف خود قرار دهم. آيا مي‌دانم كه تغيير دادن ديگران از عهده‌ي من برنمي‌آيد؟ آيا با درخواست غير ممكن و غير اصولي از افراد و خودم، فقط بهبودي خودم را در موقعيت خطرناك قرار داده‌ام؟ من مشکل اصلی در بیماریم هستم و با این بیماری می‌توانم به خیلی‌ها صدمه بزنم. بودن من در محیط جلسات و زندگی با اصول خودیاری مانعی برای عود بیماری است.
دست از خدايي كردن بردار!