انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 5 تیر- روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
5 تير
آيا امروز اصول خودیاری برنامه را در هر موقعيتي و شرايطي كه هستم به كار مي‌گيرم؟ با اصول برنامه موقعيت فعلي خود را شناسايي كرده و سعي مي‌كنم با ابزارهاي جديد مثل احترام گذاشتن به خود و ديگران پرهيز از شرايط لغزش، مثل نرفتن به محل لغزش، اجتناب از رفتن به اماكني كه در آن الكل و مشروب نوشيده مي‌شود و يا محلي كه اجتماع وابستگان به مواد مخدر و يا محل قمار بازي و يا فردي كه در هر شرايط نيكوتين مصرف مي‌كند و یا در ایجاد وابستگی و هم‌وابستگی من سهم مهمی دارند. آيا مي‌دانم قرار گرفتن در شرايط ويژه‌ی درگیری عاطفي مي‌تواند خطرناك‌تر از مواد مخدر باشد که باعث صدمه جدي به خودم و ديگران شود؟ من امروز از كساني كه به مسئوليت خودشان در قبال اصول برنامه‌ی خودیاری رفتار نمي‌كنند دوری مي‌كنم. زندگی من وسیله‌ی بازی یک عده‌ای نیست که بفکر خودشان نیستند و قاعدتاً به فکر من و بهبودی من هم نخواهند بود. من دیگران را دوست دارم، امّا خودم را از آنها بیشتر دوست‌دارم و اجازه نمی‌دهم به حد و حریم من تجاوز کنند، من بلطف خداوند نه گفتن را آموخته‌ام.
به علائم و تابلوی اخطار توجه كن!