انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 26مرداد-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
26 مرداد بيماري وابستگي را اين‌گونه تعريف كرده‌اند كه فرد وابسته دراثر احساس بي‌ارزشي در خود و نداشتن ابزاری برای اداره‌ی زندگیم به طرف افرادي و يا چيزهایي گرايش پيدا كرده‌ام و به آن ارزش بي‌حد داده و به آن‌ها عادت و ابتلا (هم‌وابستگی) پيدا مي‌كنم. به صورت ساده‌تر بيماري وابستگي يعني كمبود و يا نداشتن خدا و خلأ معنوی است. در اصل بيماري وابستگي يك بيماري معنوي و نبود خداوند در زندگی این بیماران است. امروز مي‌دانم كه باورهای سالم، با ارزش‌ترين هديه از جانب خداوند است كه من از آن بهره‌مند مي‌شوم و تقسيم آن با ديگران بزرگترين عشق از طرف من است، که هیچ وقت چیزی را رایگان و بدون توقع در اختیار کسی قرار نمی‌دادم. كساني كه در وجود خود اعتقادي به خداوند ندارند و خود را موجودي منزوی و تنها و بي‌ارزش مي‌دانند، به آن باورهای ناسالم مبتلا مي‌شوند. امروز مي‌دانم كه دعا كردن مرا از نگراني‌ها مي‌رهاند. تنها مرجع و پناه من خداوند است، كه به من احساس آرامش و امنيت مي‌دهد. پروردگارا: تو را به خاطر رهايي و آزاديم و محافظت تو از من برای نیفتادن در دام وابستگي‌ها شكر مي‌گويم. خداوند، ما را تنها نمي‌گذارد!