انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 1 مرداد-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
1 مرداد بايد به خاطر داشته باشم كه امنيت عاطفي و بهبوديم در صورتي ميسر مي‌شود كه با محيط و شرايط سازگاري داشته و با آنها به صورت انفعالي برخورد نكنم. براي بهره‌مند شدن از يك زندگي سالم و شاد نيازمند تغييرات اصولي در طرز تفكر و اعمال خود هستم. مي‌آموزم كه رضايت كامل از شرايط و زندگي و شکرگزاری از همين امكانات موجود من را در مسير آرامش هدايت مي‌كند. آيا براي من رُشد و پيشرفت روحاني در درجه اوّل اهميت قرار دارد؟ آیا هنوز هم پول و شکل خوشایند از اشخاص برایم مهم است؟ شخصیت خام و شکل نگرفته‌ی من تحت تأثیر نوع نگرش سلیقه‌ای خودش هرچیزی را که بپسندد، همان را الگو می‌کند. آيا براي من امنيت عاطفي و معنوی مهم‌تر از امنيت مادي است؟ وقتي به گذشته مي‌انديشم مي‌دانم كه من مشكل مادي نداشتم، بلكه مشكل من نداشتن قناعت و برنامه‌ريزي درست در مسائل اقتصادي بود. من از پول و ارتباطات فقط برای جلب دیگران و تأییدات آنها اهمیت داشت و می‌خواستم دیگران را به‌نوعی بخرم. شعار من این بود که همه خریدنی هستند، فقط قیمت فرق می‌کند. آيا به بهبودي و رهايي و تولد دوباره‌ام فكر مي‌كنم؟ مي‌توانست از اين بدتر هم باشد!