انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 60-آیا تمایل دارم که بهترین سعی و بیشترین کوشش رابرای بهبودیم
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
آیا تمایل دارم که بهترین سعی و بیشترین کوشش رابرای بهبودیم بکنم؟
از چه راه هایی؟
با کارکرد قدمها و تمرین آنها در زندگی ام و ادامه این راه تا ابدو همیشه
تمرین اصول روحانی نهفته در کتاب خدمت صادقانه و دعا و مراقبه ارتباط با خداوند مشورت با راهنما سعی در رسدن به تعادل تصمیم و تسلیم بودن خود را روزانه برا خود بازگکو کردن امروز اماده ام که بهترین راه را برای پیشبرد بهبدیم انجام دهم راهای ان برای من تفاوتی ندارند چون به این باور رسیده ام و از سمت مواد و بیماری اعتاد ضربه زیادی خورد ه ام که اگر حرکت نکنم بیماری عود خواهد کرد ./
از طریق انجام دادن و عمل کردن برنامه بهبودی ام من میتوانم نشان دهم که در حال انجام بهترین سعی و تلاشم هستم.چرا که تمایل یعنی میل به همراه عمل
سلام به دوستان بهبودی بله از راه یادگیری و اجرای دوازده قدم به خصوص قدم یک باید خوب بیاموزم . خوب خدمت کنم . خوب یاد بدهم تا بتوانم در مسیر بهبودی رشدکنم مثل ( مشارکت صادقانه . پرسیدن و مشورت کردن در مورد ندانسته های خود . خدمت کردن در خانواده و مشورت کردن با راهنما و سعی کنم از راه کارهای برنامه نهایت استفاده را ببرم و از خود گذشتگی داشته باشم و زمانی که این اعمال را انجام ندهم تمایل من مثل قدیما هیچ سودی برایم ندارد
بله تمایل دارم...
چون خودم را دیدم که به پوچی وبی ارزشی رسیدم(عجز)هرجا که دیدم تمایل به بهبودی ندارم یعنی وصل به بیماری هستم وراههای آن رعایت اصول روحانی برنامه صداقت"روشن بینی"تمایل"پذیرش"فروتنی"تسلیم ورابطه سالم ومداوم باراهنماو کارکرد منظم قدمها است...
تصویر: images/smilies/heart.gif

ش- تمرین اینکار برای هرروز و فقط برای امروز است. اصول روحانی نهفته در برنامه ابتدا با خدمت صادقانه به خود و دعا و مراقبه کردن و ارتباط درست و اصولی با خداوند و مشورت با راهنما و خدمت به تازه واردان همگی برای بهبودی خود است و سعی در رسیدن به تعادل در هرکاری که افراط و تفریط داشتم و تصمیم گیری در راستای سپردن کارهایی که به من ربطی نداشت و ندارد به خداوند مهربان و تسلیم بودن برای آموختن اصول برنامه که همان اصول مهارتهای زندگی است و برنامه ریزی خود را برای اجرای همان روز و برای خودم برنامه بهبودی از راهنما گرفتن و شرکت در جلسه و کلاس قدم و بازگو کردن احساساتم در امروز آماده هستم که بهترین راه را برای پیشبرد بهبودیم انجام دهم. راهکارهای گذشته برای من جذابیتی ندارند، چون به این باور رسیده ام که اگر بسود من بودند الان اوضاع من این چنین آشفته نبود و از مصرف مواد و بیماری اعتیاد و دوستان هم مصرفی ضربات زیادی خوردم که اگر در راستای بهبودی سعی و تلاش و حرکت نکنم بیماریم عود خواهد کرد.

بله من تمایل دارم و چون تازه وارد هستم باید خدا کمکم کند که در اصول انجمن باشم و اصول ان ای را رعایت کنم کارکرد و عملکرد قدم جلسه مشارکت صادقانه خدمت به ان ای و خانواده نشریات فقط برای امروز زندگی کردن تسلیم  پذیرش اعتماد به راهنما مشورت با راهنما باید از راه دعا به خداوند اقرار به عاجز بودنم جلسه رفتن سپاسگزاری
60-بله باشرکت منظم درجلسات تماس باراهنماکارکردن قدمهاگرفتن رهجوانتقال قدمها بادعاومراقبه وشکرگزاری بابرنامه ریزی روزانه وانجام دادن آن خدمت درانجمن خانواده وجامعه ورعایت قوانین با بازنگه داشتن دریچه قلب ودریچه افکارم باروشن بینی وصداقت وتمایل باخریدومطالعه نشریات وحمایت از سبد سنت7 بادست برداشتن ازعادات وابزارگذشته بااقدام وعمل داشتن وشغل ودرآمدحلال بادرمسیربهبودی بودن تماس بادوستان بهبودی واستفاده ازتجربیاتشان والگوبرداری ازرفتاراعضای موفق انجمن مشورت کردن وخسارت نزدن به خودمان جامعه واطرافیان نسخه بیماری امروز من ،رعایت اصول روحانی خدمت وکارکردقدمهای 12گانه میباشدامروزه اگرنتوانم خدمتی کنم ضرری هم نزنم?