انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: درمورد هر یک از اصول روحانی سنت ششم یک مثال بزنید
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
درمورد هر یک از اصول روحانی سنت ششم یک مثال بزنید

تواضع وفروتنی......

درستی و وفاداری......

ایمان........

هماهنگی......

گمنامی.......

.
تواضع و فروتنی

درسنت ششم شاید اتفاقاتی بیفتد که بر خلاف میل باطنی باشد و گاهی من دچار اشتباه شوم در این مواقع با ید متواضع و فروتن باشم و بیشتر به روی هدف اصلی تمرکز داشته باشم و مسائل خرارجی را از جمله پول و غیره را در راستای هدف سهیم نکنم
وفاداری و درستی

در سنت ششم باید این اصل رارعایت کنیم و بدانیم که فقط هدف اصلی ما پیام رسانی میباشد و ما باید در راستای این هدف کوشا و وفادار باشیم و نگذاریم مسائل خارجی در راستای هدف تزلزل ایجاد کند
ایمان

هرگاه من فقط به هدف اصلی فکر کنم و آن را دنبال کنم و مسائل خارجی را در آن سهیم نکنم نشان دهنده ایمان من به موثر بودن هدفمان است و هیچکاه دیگران را به بیراهه نمیکشاند و باید به وضوح نشان دهم که ایمان به موثر بودن ما در گمنامی میباشد و اینگونه است که چیام ما قویتر به همدردانمان میرسد
هماهنگی

ماباید با همه موسسات و سازمانها با در نظر گرفتن حد و مرز خودمان در ارتباط و هماهنگ باشیم و سعی کنیم در چارچوب حتی قوانین کشور خود هماهنگ باشیم و حرکت کنیم ولی حدو مرز را رعایت نماییم

مثال: ما در شبهای عاشورا دست نمیزنیم چون عزاداری عمومی می باشد ولی این حرکت در راستای هدف ما هیچ نقش خاصی را ایفا نمیکند و فقط برای هماهنگ بودن با اجتماع و عزاداران میباشد
گمنامی

درسنت ششم اصل گمنامی به این معنا است که ما میتوانیم با همه موسسات رابطه برقرار کنیم ولی اگر این رابطه برای بالا بردن شهرت و پرستیژ و پول باشد بر خلاف اصل گمنامی سنت ششم است ولی اگر در راستای پیام رسانی باشد مانعی ندارد