انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: سنت
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سنت دهم به ما گوشزد میکند که در مسایل خارجی و حاشیه ای وارد نشویم.

مسایل خارجی چیست؟ هر موضوعی که به پیکری بهبودی گروه خسارت وارد کند مثل موضوعات سمزدایی (حرفه ایها) سیاست، مسایل اجتماعی، مسایل جنسی،خانوادگی....

ما در قالب یک گروه نمیتوانیم عقیده ای در مورد این قبیل موضوعات بدهیم و در موقعه مشارکت به گفته نوشته دیگران رجوع بکنیم (من به عنوان یک شهروند در جامعه حق وحقوقی دارم که در جایگاه خودش میبایست از این موضوع دفاع کنم NA جای این نوع موضع گیریها نیست ما در اینجا فقط در یک مسیر مشخص که در سنت 5 یادگرفتیم حرکت میکنیم و فضای امن جلسات را با اظهار نظر کردن در مورد مسایل خارجی به خطر نمیاندازیم ودر خارج از انجمن هم من حق ندارم که در محافل عمومی در مورد NA اظهار نظر کنم چون من سخنگوی انجمن نیستم این کار اطلاع رسان است من در مورد بهبودی شخصی که از تجربه خودم است صحبت میکنم ودر مورد دیگر مسایل دخالت نمیک

یکی دیگر از موضوعات مهم این سنت این است، مدعی نبودن درمورد اینکهNA تنها راه حل مشکلات است و فقط انجمن راه حل بیماری اعتیاد را بلد است ما وقتی در محافل عمومی گمنامی شخصی خود را حفظ کنیم و در مورد انجمن صحبت نکنیم بزرگترین کمک را هم بخود هم به انجمن کردهیم.

موارد خلاف سنت دهم

تبلیغات

بحث در مورد پیشگیری،سم زدایی مسایل خانوادگی

کارشناسی اعتیاد، حرفه ای برخورد کردن با اصول

انعکاس مسایل داخلی NA در سطح جامعه

اظهار نظر شخصی و بحث انگیز در جلسات

خود محوری کردن در خدمت اطلاع رسانی

در جلسات رجوع کردن به گفته دیگران

رواج دادن نشریات NGOهای دیگر

انعکاس دادن مسایل خارج از انجمن در جلسات بهبودی