انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: کارگاه اموزشی ارتباطات
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
هدف از کارگاه ارتباطات:
ایجاد بستری مناسب برای بالا بردن اگاهی اعضا در برقراری رابطه ای سالم با یکدیگر
چه مشکلات و موانعی سد راه ایجاد یک ارتباط سالم برای من میشود?
بی اعتمادی یا اعتماد بیش از حد
ترس از ازار شدن
تنبلی برای وقت گذاشتن برای این رابطه
نداشتن شناخت از خودم( فرار از واقعیت خودم)
نداشتن شناخت از طرف مقابل
تضاد شخصیتی( نداشتن ثبات)
ایجاد رابطه بر اساس اجبار نه تمایل
تجربیات تلخ گذشته در برقراری رابطه
افکار قالبی( افکاری که از دیگران بر شخص من قالب شده است)
باورهای نادرست
توقع بیجا از طرف مقابل
ساختن یک شخصیت کاذب و دروغین از طرف مقابل
برای بهتر کردن روابط با خودم به چه فاکتورهایی نیازمند هستم?
گرفتن تراز قدم ۱۰
نوشتن ترازنامه قدم چهارم( ترس، رنجش و روابط و ......)
تغییر در باورهایم
شناخت ضعف و تواناییهایم
درک اصول روحانی و تمرین ان
مطالعه‌ نشریات انجمن
تغییر در گفتار و رفتارم
پذیرفتن نداشتن سلامت عقلم
نوشتن لیست خساراتم
اگاه شدن از میل و اراده شخصی ام
توجه کردن به احساسات و شناسایی کردن انها
مرور کردن تجربه گذشته
شناسایی اعتقادات و ارزشهایم
ارتباط بااعضا
۱- محبت یکی از اصولی است که با خوش نیتی و خیرخواهی به دیگران متجلی میشود
۲- از خودگذشتگی اصلی است که در ان خودپرستی را کتار میگزاریم و با باابراز محبت به براوردن احتیاجات دیگران میپردازیم
۳- اصل روحانی همدردی سبب میشوذ تمام کوششهای ما برای خدمت به دیگران، با ترحم و شفقت همراه باشد
۴- سعی میکنیم روابطمان با دیگر اعضا صادقانه، باز و صمیمی باشد
۵- بخشش استعداد ما برای عفو دیگران ارتباط زیادی با توانایی ما در بخشش و دوست داشتن خودمان دارد
۶- فروتنی: پذیرش خو که اغلب با فروتنی همراه است ما را از اینکه در مورد دیگران با سختگیری قضاوت کنیم دور نگه میدارد
۷- گمنامی: این اصل به ما یاداوری میکند که انچه گفته میشوذ نباید خارج از جلسه افشا شوذ( راز دار باشیم، ایجاد حس برابری)
۸- عشق بلاشرط: سعی میکنیم داشته های خود را بدون چشمداشت و توقع به دیگران ارائه کنیم
از عدم برقراری یک ارتباط سالم چه ضررهایی کرده ام?
از دست دادن دوستان خوب
کند شدن رشد و تغییر در بهبودی
ماندن در تنهایی و انزوای خودم
فعال شدن بیماریم
از دست دادن امنیت و موقعیت اجتماعی
از دست دادن فرصت کمک کردن و کمک گرفتن،از یک همدرد
از دست دادن موقعیتهای مالی
از دست دادن فرصت ارتقا اصول روحانی در من
ارتباط با راهنما
گفتن احساسات ساده ام مانند روزهای اول
داشتن یک برنامه منظم برای کارکردقدم ۵
چک کردن ترازنامه قدم دهم
اقرار به اشتباهاتم
بیان قضاوت در مورد راهکارهای راهنمایم به خود ایشان
اصول را به راهنمایم ترجیح دادم
استفاده از راهنما در مسائل بهبودی( راهنمای خدماتی ما خداوندی مهربان است که به گونه ممکن در وجدان اگاه گروه تجلی پیدا میکند
حفظ راز دای مشارکت دیگران در برابر راهنمایم
میبینیم که در بحث با اشخاص برای مجاب کردن انها زیاده روی میکنیم و بر نظر خود پافشاری میکنیم، یا میبینیم به چیزی زیاده از حد چسبیده ایم، به یکباره متوجه میشویم که مدتهاست با راهنمای خود تماس نگرفته ایم، اگر درست به درون خود گوش کنیم، احساس ناراحت کننده اینکه از بهبودی فاصله گرفته ایم به سراغمان خواهد امد
راهنمای کارکرد قدم ( قدم ۳)
1- ارتباطات چيست؟
برقراري يك رابطه براي اخذ يا ارائه تجربه را مي توان ارتباط ناميد. نقطه آغازين ارتباط مي تواند با سلام و يا لبخند زدن شروع شود و اين ارتباط عاطفي است. ارتباطات مي تواند به صورت ابزاري هم باشد مانند استفاده از كامپيوتر،تلفن،ارائه گزارشات و غيره ارتباطات داخل NA بايد صريح و شفاف بوده و يك تعريف جامع داشته باشد و تحت تاثير وجدان آگاه بوده تا بتوانيم از ثمرات آن بهره مند شويم.
ارتباطات چه فايده اي براي ما دارد؟
اولين فايده آن اين است كه ما از دنياي بيرون خودمان مطلع شده با استفاده از تجربيات ساير جوامع NA اشتباهاتمان را به حداقل رسانده و اهميت ارتباطات به اندازه رساندن پيام (سنت 5) مي باشد.چون اگر ارتباطات موثر نداشته باشيم ساير معتادين به انجمن ملحق نخواهند شد.
3-چراNAبه روابط با عموم نياز دارد؟
براي انتشار پيام بهبودي و دستيابي معتادين در عذاب به جلسات - تداوم فضاي بهبودي براي اعضا - ارائه خدمات موثر و مفيد به جامعه و در دسترس عموم بودن و همكاري و تعامل با اجتماع
صفحه‌ها: 1 2 3