انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 2- آیا کافی است به دوستان و آن‌هایی که قول دادیم فقط گفته شود، تا دیگر قمار انجام نده
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

2- آیا کافی است به دوستان و آن‌هایی که قول دادیم فقط گفته شود، تا دیگر قمار انجام ندهید و شرطبندی نکنید؟

.
خیر چنین چیزی مانند پتک تحقیر و سرزنش عمل میکند و کسی از شنیدن نصیحت و اعلام خطر خوشش نمی آید. سیستم لجبازی در ما معتادان به قمار و شرطبندی بشدت فعال است و با سیستم مدیریت انکار اجازه نمیدهد تا واقعیت اعمال خود را ببینیم. توهم و تخیل برد بزرگ و کلان اجازه نمیدهند گوش خود را برای شنیدن اخطار و گوشزدها باز نگهداریم. غرورهم در این اعتیاد بشدت رواج دارد و اجازه نمیدهد یک معتاد به قمار و شرطبندی به عواقب کار خودش بیاندیشد. آخر و عاقبت یک قمارباز رسیدن به عجز قمار و شرطبندی است و متاسفانه با فشارهای مالی و عاطفی و خانوادگی و اجتماعی بخودش می آید و این آگاهی بیشتر روی مسائل مالی و پیگردهای قانونی و زندان دیده شده است. متاسفانه توهم یک بُرد کلان و شرطبندی بزرگ اجازه نمیدهد افکار فرد روی مُعضلات قماربازی تمرکز داشته باشد. هیجان یک دوره بازی و بردن و در کنار دوستان همبازی یک چیز عادی نیست. وسوسه یک بازی و بُرد دیگر باعث میشود فرد کاملاً بی اختیار و از روی اجبار دست به قمار و شرطبستن کند. از دوران نوجوانی در شب حنابندان دامادهای دوست و فامیل بطور داوطلبانه در این مراسم فقط بخاطر بازی و روی دست رفتن شرکت میکردم و بعنوان یک رسم پذیرفته بودم و دوری از این مراسم و هیجانات برد برایم غیرممکن شده بود و اگر کسی من را نصیحت میکرد به او اخطار میدادم و هرگز خودم را قمارباز نمیدانستم.