انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 1- آیا قماربازان و شرطبندان به تنهایی می‌توانند خودشان را از وسوسه‌ی قمار و وسوسه‌ی ش
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

1- آیا قماربازان و شرطبندان به تنهایی می‌توانند خودشان را از وسوسه‌ی قمار و وسوسه‌ی شرطبندی و مکر همباری دور نگه‌دارند؟

.
آنچه بیاد دارم من از سن هفت سالگی رو به سمت بلیط بخت آزمایی آوردم و در هفته دو بلیط میخریدم به امید پولدارشدن و نصف حقوق و دله دزدیم را روی اینکار شرطبندی میکردم و هرگز بیشتر از 5 تومان نبردم و گاهی اصلاً برد نداشتم. اما بردن صدهزارتومان باعث شده بود بازهم بلیط بخرم. گاهی با بچه محل ها شیر خط و بیخ دیواری و وجبی بازی میکردم و بفکر بردن و هیجانات بازی بودم. تا اینکه با بزرگتر شدنم سراغ پاسور و 21 و پاپالان (8و9) و دوزبازی گرایش پیدا کردم. عاقبت با بازی بیلیارد کلکسیونم تکمیل شد و با بازی دبلنا و شرطبندی و دستگاه جکبارد و رولت و در مسابقات هم اضافه شد و درهمان مواقع هم فهمیده بودم به قمار و شرط بستن اعتیاد پیدا کرده ام. معمولاً با اراده و قدرت فردی سعی داشتم خودم را از آن خارج کنم. اما هرگز موفق به قطع نشدم. فقط در سال 57 با بسته شدن کلوپ بیلیارد بازی و کلوپها و قمارخانه ها. این بازی ها و بیلیار را قطع اجباری کردم اما در کنار بقیه بازی ها بودم. خصوصاً 21 و پاپالان بیشترین در آمدم را می باختم. من در محیطی بودم که همدوره هایم کبودند و رهایی از آنها غیر ممکن بود. تا اینکه به موادمخدر گرفتار شدم و همدوره هایم یا مصرف کننده شدند و یا من را کنار گذاشتند و من هم دیگر حال و حوصله بازی کردن را از دست دادم و عاقبت با ورود به برنامه متوجه شدم که قمارکردن و شرط بستن هنوز در من فعال است و با کارکرد این قدمها توانستم وسوسه یک بازی بزرگ و برد کلان را از سرم خارج کنم.
سلام.من جمشید هستم.یک قمار باز که مشکل اصلی من قمار هست.در کنار قمار مشروب و اعتیاد به مواد هم پیدا کردم.دوستان زمانی که من در ایران بودم قمار با پاستور داشتم ولی شدت زیادی نداشت چون من اعتیاد به مواد هم داشتم.وقتی که آمدم به اروپا مصرف مواد کنار رفت تا حدودی.ولی در مقابل کازینوباز شدم و الکلی و بعضی مواقعه مصرف مواد دارم.ولی مشکل اصلی من قمار هست نمیدانم که چطور و چگونه میتوانم بگذارم کنار دیگر خسته شدم یعنی دیگر چیزی برای باختن ندارم.دیگر هیچ چیزی ندارم.بدبختی های که از قمار کشیدم خیلی زیادتر از خودم هست.میخواهم که دیگر قمار نکنم ولی نمیدانم که چطور قدم اول را بردارم.
(2016-01-29، 03:31 )سید جمشید نوشته است: [ -> ]سلام.من جمشید هستم.یک قمار باز که مشکل اصلی من قمار هست.در کنار قمار مشروب و اعتیاد به مواد هم پیدا کردم.دوستان زمانی که من در ایران بودم قمار با پاستور داشتم ولی شدت زیادی نداشت چون من اعتیاد به مواد هم داشتم.وقتی که آمدم به اروپا مصرف مواد کنار رفت تا حدودی.ولی در مقابل کازینوباز شدم و الکلی و بعضی مواقعه مصرف مواد دارم.ولی مشکل اصلی من قمار هست نمیدانم که چطور و چگونه میتوانم بگذارم کنار دیگر خسته شدم یعنی دیگر چیزی برای باختن ندارم.دیگر هیچ چیزی ندارم.بدبختی های که از قمار کشیدم خیلی زیادتر از خودم هست.میخواهم که دیگر قمار نکنم ولی نمیدانم که چطور قدم اول را بردارم.

سلام جمشید دوست همدرد عزیزم

گاهی اوقات ممکن است ما در مقابل چیزی عاجز باشیم ولی خودمان متوجه آن نباشیم یعنی در اثر عدم آگاهی و شناخت متوجه عجز های خود نباشیم سعی بکن عجزها در همه قسمت های بیماری که داریدبپذیریدوحقیقت ما در مقابل هر شاخصه ایی که از ، یکی از ابعاد بیماری ما نشات گرفته باشد عاجزیم .وباید دنبال راهکار برای برطرف کردن ان باشیم. ما بطور تجربی دریافته ایم که هر گاه شاخصه ایی از بیماری ما در هر زمینه ای فعال میشود ما کنترل آن را از دست میدهیم و لذا ما در برابر هر چیزی که کنترل آنرا از دست میدهیم عاجزیم و زندگی مارواشفته میکنه هر چه میخواهد باشد به نظر من شما درانجمن (معتادان گمنام یا الکلی ها گمنام )همراه با قماربازان درخارج ازکشور عضو بشو انوقت مشکلات که دران گرفتار شدی کم کم حل میشود بعد ازان در انجمن قماربازن فعالیت خودت بیشتر بکن اگه دران کشور که هستی فعالیت داشته باشه .حتی میتونی ماه اول چندجلسه پشت سرهم شرکت بکنید مهم این است درمسیر خیلی بدی گرفتار شدی واحتیاج به کمک دارید پس حتما هرچه زودتر برای مشکل خودت دنبال راهکار بگرد تا زندگی اید ه ال پیدا بکنید.
ما میتوانیم.