انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 16- زندگی در بساط قماربازان و شرطبندان و اطاعت از اوامر دوستان هم‌دوره‌اي‌ شما را در
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

16- زندگی در بساط قماربازان و شرطبندان و اطاعت از اوامر دوستان هم‌دوره‌اي‌ شما را در چه شرايطي رها كرده بودند؟

.
وقتی عادت به چیزی کردی به دلیل تکرار اون عادت در تو قوی شده و تبدیل به وابستگی و هموابستگی خواهد شد که رهایی از آن غیر ممکن و یا بسیار سخت خواهد شد و قماربازی هم جزء این عادتهاست که تبدیل به وابستگی شد دیگر دست کشیدن امری محال خواهد شد چون در کنارش یک بیماری خطرناک دیگری وجود دارد بنام هموابستگی که به همبازیها خواهد بود و این دو همدیگر را حمایت خواهند کرد و تنها هدف این خواهد بود، قمارکردن بخاطر بردن و قمارکردن بخاطر دوستان همبازی یعنی در بین دندان گیره گرفتار شده و امکان رهایی را غیر ممکن خواهد کرد. لذا برای من این اتفاق افتاد که در شرایطی قرار گرفتم که امکان ارتباط داشتن با دوستان همبازی را به چند دلیل از دست دادم. اول به موادمخدر اعتیاد پیدا کردم، دوم اوضاع مالیم را بخاطر قمار و اعتیاد و افکار و رفتارهای معتادگونه خراب کردم. سوم بخاطر خیانتهایی که به همبازیانم کرده بودم دیگر اعتبارم را از دست دادم . بطوریکه اعتیاد و بیماری سرطانم در اولویت رهاییم قرار گرفت و بعداز آمدن به برنامه هرگز طرف دوستان همبازی و محل بازی و بازی قمار بصورت تفریحی و هیچ شرطبندی هم نکردم.