انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: کتابخوانی قدم دوم الاتین
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

قدم دوم               

" به مرور ايمان آورديم كه نيرويي مافوق مي تواند سلامت عقل را به ما               باز گرداند."

ما در طول اين تجربيات آموخته ايم به تنهايي نمي توانيم زندگيمان را               اداره كنيم ، بنابراين بايد به دنبال نيرويي كه برتر و پرقدرت تر از               ماست ، باشيم  تا به ما كمك كند.

براي خيلي ها اين نيروي برتر " خدا" است. براي بعضي ها هم نيست . نام               گذاشتن براي اين نيرو ، چيزمهمي نيست .چيزي كه مهم است درك اين حقيقت               است كه نيرويي ماوراي فهم و درك ما وجود دارد.

در قدم دوم ما سعي مي كنيم كه به نيروي برتر از خودمان اعتقاد پيدا               كنيم . ايمان مي آوريم كه اين نيرو مي تواند به ما كمك كند تا راهي را               براي رسيدن به زندگي آرام تر پيدا كنيم.

"عكس العملهاي شخصي "              من فهميدم كه خداوند مي خواسته و مي توانسته وارد زندگي من شود و كلمات               را در دهان من بگذارد به شرطي كه خودم به او اجازه مي دادم .

من ايمان آوردم كه مي توانم به خويش ، به خدا و به دوستانم               در                             جلسات فرزندان الکلی ها اعتماد كنم و آنها را بدون قيد شرط دوست داشته               باشم بدون اينكه به خودم آسيبي وارد شود.

بعضي ها كلمه " سلامت عقل " را در اين قدم دوست ندارند ، اما من فكر مي               كنم كلمه كاملا" درست و مناسبي است . خيلي اوقات اغتشاش و پريشاني غير               عادي من ، باعث مي شد به گونه اي عكس العمل نشان دهم كه اصلا" در آن               برخورد ، نشانه اي از رفتار يك انسان عادي و طبيعي هويدا نبود.               

مدت زمان زيادي طول كشيد تا بفهمم نمي توانستم مشكلاتم را با سخت               كوشيدن و دقت بيش از حد حل كنم . آيا واقعا" ، آنقدر با تجربه هستم كه               من  و فقط من، همه جوابها و راه حل ها را بدانم ؟ اين مي تواند |حقيقت               داشته | باشد كه نيرويي كه مافوق همه آفريده هاست ، داراي ايده ها و               عقيده هايي بيشتر از من است؟ هم اكنون من به خدا ايمان آورده ام . به               او گوش مي دهم واز او مي آموزم .

من ايمان آوردم كه كساني برتر از خودم وجود دارند، اشخاصي كه من مي               توانم از آنها براي دوست داشتن الهام بگيريم . آنقدر رشد كرده ام كه به               نيروي برتري توجه كنم كه مي توانم با او به عنوان يك دوست صحبت كنم و               اين نوع دوستي و ارتباط به من اجازه مي دهد كه بار مسئوليت را از دوش               خودم بردارم و به دوش او بگذارم . من مي توانم راحت و آسوده مسائلي را               كه در ذهنم وجود دارد مرتب كنم و پس از آن ذهني بي دغدغه و پاك داشته               باشم و مي توانم براي مسائلي كه هر روز بايد تصميم گيري كنم ، تصميمي               درست اتخاذ كنم.

زماني بود كه بسيار گيج شده بودم و تفاوت خداي مذهب و خداي معنويت را               نمي فهميدم . اينطور به نظر مي رسيد كه هرگز خدايي كه من در كليسا               احساس مي كردم ، با خدايي كه در جلسات فرزندان الکلی ها پيدا كردم يكي               نبود.من               موعظه گر شده بودم و مي گفتم كه چطور فكر كنيد. من در جلسات فرزندان               الکلی ها قادر شدم كه افكارم را جمع كنم . هم اكنون فردي هستم با               افكاري باز و همچنين در حال شروع ، به فهميدن اينكه در كليسا راجع به               چه چيزي صحبت مي شود.