انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: کتابخوانی قدم پنجم الاتین
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

قدم               پنجم

چگونگي دقيق خطاهاي خود را به پروردگار ، خود و يك انسان ديگر اقرار            كرديم .

هم اكنون ما همه نكات مثبت و منفي خودمان را خيلي واضح بررسي كرده ايم            . قدم پنج پيشنهاد مي كند كه رها شويم . درباره اين مشكلات صحبت مي            كنيم و واقع بينانه و اساسي با آنها روبرو شويم . بزرگترين مانع در            رسيدن به رشد شخصيتي " غرور" است.

ما در قدم 5 اقرار كرديم، عيبهايي كه درقدم 4 به آنها رسيديم ، به            راستي وجود دارند. سعي مي كنيم كه با آنها به طور واقعي روبه رو شويم.             
              اين قدم به ما كمك مي كند تا صداقت ، فروتني و تفكري درست را در خود            گسترش دهيم .

" عكس العملهاي شخصي "              يك روز كه در راه برگشت از جلسه به خانه بودم ، قدم پنجم را با مردي كه            راهنمايم بود ، شروع كردم . درمورد چيزهايي كه آزارم مي داد و اذيتم مي            كرد با او صحبت كردم . اين اقدام احساس بسيار خوبي به من داد. ميدانم            چرا ، زيرا كه بار بسيار بزرگي را از روي دوشم برداشت و ذهنم را آزاد            كرد . من ديگر مجبور نبودم راجع به اين مسائل نگران و مشوش باشم.             
              احساسي كه از كار كردن قدم 5 به من  دست داد ، احساس بسيار خارق            العاده و جالبي بود واقعا" احساس مي كردم كه اي كاش ! از ابتدا با            دنياي معنويت همراه و آشنا بودم .
              براي نخستين بار در زندگيم ، توانستم خود را يك انسان كامل كه از            خوبيها و بديها ساخته شده ، ببينم . من دلايل بعضي از كارهايي را كه            انجام داده بودم ، فهميدم از انگيزه ها و طبيعت اشتباهات مطلع شدم .             
               با اقرار به نقائص اخلاقيم نزد خداوند ، به او نشان دادم كه مي خواهم            انساني فروتن و صادق باشم . اين اقرار به نقائص نزد نيروي برترم ، راهي            برايم باز كرد تا اشتباهاتم را بشناسم و به " من بهتر" ترقي كنم.