انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: کتابخوانی قدم هفتم الاتین
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

قدم هفتم                             

" با فروتني از او خواست كه كمبودهاي اخلاقي ما را برطرف كند."

آيا ما واقعا" مي خواهيم كه تغيير كنيم ؟ همه ما نقائصي داريم كه فكر               مي كنيم به آنها احتياج داريم ، از آنها لذت مي بريم و ممكن است كه               براي برطرف كردن و از بين رفتنشان آمادگي نداشته باشيم . ما بايد تصميم               بگيريم كه چه كاري راترجيح دهيم : سعي و تلاش براي رسيدن به بلوغ و               كمال بيشتر و يا ماندن در همين وضعيت . ما ديگر نمي توانيم بگوييم :               هيچ چيز بهتري را نمي شناسيم .

در ابتدا ، ممكن است " درخواست از خداوند" براي برطرف كردن نقائص               اخلاقيمان ، جاذبه اي براي مانداشته باشد . ممكن است كه احساس كنم ،               بهتر است خودمان اين كار را انجام دهيم ، يا ممكن است كه فكر كنيم كه               خداوند نمي خواهد و يا نمي تواند به ما كمك كند. اما بايد اقرار كنيم               كه زماني كه خودمان مي خواستيم اين كار را انجام دهيم ، به نتيجه خوبي               نرسيديم . خداوند با دادن نيرويي براي انجام كار درست، به ما كمك خواهد               كرد. اين به خود ما مربوط است ، مي توانيم تلاش كنيم .

"               عكس العملهاي شخصي "
              من شروع به درخواست از خداوند براي از بين بردن نقائص و كمبودهاي               اخلاقي ام كردم و پيش رفتم و سعي كردم كه از آنها خلاصي پيدا كنم و               بهترين كاري راكه مي توانستم ،انجام دهم . من مي دانم كه نيروي برترم               مرا راهنمائي مي كرد تا در راه درست قدم بردارم .
              از روي تجربه شخصي خود با نماز ، دعا و تقاضا مي دانم كه پروردگارم               زماني كه من از او درخواست كمك كرده ام  مرا ياري كرده ،نه زماني كه               براي اجابت درخواستهايم با او چانه زده ام {و اورا مجبور به اجابت آن               نموده ام }.
              من ايمان دارم كه خداوند با فرصت دادن به من براي كار كردن بر روي خودم               ، كمبودهاي اخلاقي ام رااز من دور مي كند. براي مثال ، من انسان خيلي               تند خويي هستم، اما از زماني  كه از اين نقص اخلاقي ام  آگاه شده ام ،               به نظر مي رسد اغلب زمانهايي كه نزديك است ، خونسرد يم را از دست بدهيم               ، مچ خود را مي گيريم . من با افرادي صحبت كردم و فهميدم كه آنها چطور               خودشان را كنترل مي كنند . معتقد هستم كه اين هشياري و آگاهي جديدي كه               من از خود به دست آوردم ، يكي از راههاي كمك خداوند به من است.