انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 7-ما ممكن است بخواهيم كه وجدان خود را با جبران خسارت كردن ، تنها از اعضاي مطمئن خانوا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
.

ما ممكن است بخواهيم كه وجدان خود را با جبران خسارت كردن ، تنها از اعضاي مطمئن خانواده و دوستانمان تبرئه كنيم . آيا اين كافي است كه تنها از چنين افرادي جبران خسارت كنيم ؟آيا اينكه فقط از اعمال خود احساس ندامت و پشيماني كنيم ، كفايت مي كند؟

.

من قبلا از افراد عذرخواهی میکردم اما دوباره آن خسارت را به آنها وارد میکردم اما قدم 8 به من میگوید گاهی جبران خسارت نکن اما آن رفتار را دیگر انجام نده، پس لازم است از همه ی افراد و مکانها جبران خسارت کنم . من امروز از کل دنیا جبران خسارت میکنم از مرده و زنده . و دیگر کارهای گذشته را انجام ندهم . من قبلا در انکار بودم و وجدان درد نداشتم اما امروز در الاتین با وجدان بیدارم آشنا شدم و میدانم چه اتفاقاتی در اطراف من در حال وقوع است و هر گاه خسارت جدیدی بزنم یعنی با آگاهی دارم این کار را انجام میدهم .پس سهم و نقش خود را میپذیرم و دست از انکار برمیدارم و عواقب اشتباهاتم را برعهده میگیرم .