انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 34-· چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
34-· چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟
فکر بسته زیر بنای تک روی است زاویه ی دید من تغییر نمی کند محصول فکر بسته بی حوصلگی بی تفاوتی ونا امیدی ایت فکر بسته توانایی کمک گرفتن را از نن می گیرد با داشتن یک فکر بسته هیچ نوع فکر جدید ونو وارد زندگی مننخواهد شد با فکر بسته به دلیل انسان بودنم نود در صد اوقات در اشتباه خواهم بود و در خود محوری خود غرق خواهم شد به سلامت عقل دست نخواهم یافت واز بهبودی دور خواهم ماند فکر بسته مثل مشت بسته می ماند با بسته یودن فکر افکار قدیمی من دوباره همان بلاها را به سرم خواهد اورد و مرا از یادگیری دور خواهد کرد از تواضع دور خواهم شد وانتخابی فکر خواهم کرد فکر بسته حاضر به تغییر خدش نیست به فکر بسته هیچ امیدی برای رهایی وجود ندارد منبر خلاف تصوراتم خیلی ناچیزم با افکار بسته به اسرار دروغی دست خواهم یافت وبا فکر بسته هیچ نخواهم توانست از جهل و نادانی بیرون بیایم و در کل فکر بسته شناخت بیماری اعتیاد را برای منمشکل می کند
آنچه که زندگی ما را همیشه آشفته کرده بود به این علت بود که ما دور فکر و باورهای غلط خود یک چاردیواری بتنی کشیده بودیم و با تعصبی بیمارگونه از آنها پاسداری و در واقع آنها را حفظ میکردیم و به هیچ وجه اجازه نمیدادیم تا افکار و ایده های نو یا باورهای سازنده به دریچه افکار ما راه یابند ، اما امروز در اثر روشن بینی به نقطه ائی رسیده ایم که دریچه های ذهن خود را به روی افکارهای سازنده و باورهای جدید باز گذاشتیم و سعی و تلاش می کنیم و از دیگران برای مفهوم شدن باورهای جدید و ایده های و حتی الهامات نو کمک میگریم .

فکر بسته از خود محوری و بیماری ما ریشه میگرفت و همیشه برای ما و اطرافیانمان جز مشکل آفرینی و ناهنجاری چیزی دیگری به همراه نمی آورد ، هیچ عامل بازدارنده ای مثل فکر بسته در راستای بهبودی تاثیر منفی ندارد ، مادامیکه ما به اشکال مختلف گرفتار فکر های بسته و دگم خود باشیم نمیتوانیم پیامهای نهفته در اصول بهبودی را درک کنیم و از آنها نتیجه بگیریم ، در واقع فکر بسته دشمن بهبودی است . اصل روحانی روشن بینی ما را متقاعد می سازد که با مواجهه با مسائل بدون تعصب و از روی منطق با آنها روبرو شویم و به نتایج آن متمرکز باشیم .
فکر بسته زیربنای تک‌روی است، زاویه‌ي دید من تغییر نمی‌کند، محصول فكر بسته، بی‌حوصلگی، بی‌تفاوتی و ناامیدی است، فکر بسته توانایی کمک گرفتن را از من می‌گیرد، با داشتن یک فکر بسته هیچ نوع فکر جدید و نو وارد زندگی من نخواهد شد، با فکر بسته به دلیل انسان بودنم نود درصد اوقات در اشتباه خواهم بود و در خودمحوری خود غرق خواهم شد، به سلامت عقل دست نخواهم یافت و از بهبودی دور خواهم ماند، فکر بسته مثل مشت بسته می‌ماند، با بسته بودن فکر، افکار قدیمی من دوباره همان بلاها را به سرم خواهد آورد و مرا از یادگیری دور خواهد کرد از تواضع دور خواهم شد و انتخابی فکر خواهم کرد، فکر بسته حاضر به تغییر خودش نیست با فکر بسته هیچ امیدی برای رهایی وجود ندارد، من برخلاف تصوراتم خیلی ناچیزم، با افکار بسته به اسرار دروغی دست خواهم یافت و با فکر بسته هیچ نخواهم توانست از جهل و نادانی بیرون بیایم و در کل فکر بسته شناخت بیماری اعتیاد را برای من مشکل می‌کند.
34-· چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟فکر بسته نوعی به من این اجاره را میدهد که باورهای غلط قدیمی کارساز هستند و نوعی توانایی کاذب به شخص میدهد مانند رفتن به اماکن مصرف یا باافرادمصرف کننده در ارتباط بودن در ضمن به اتکا به فکر بسته هیچ نوع نفوذو راهی باقی نمیگذارد که سلامت عقل شخص کامل است و لازم نیست از دیگران کمک بگیری

فکر بسته فکري است که هميشه در کار هاي جديد نیز مرا در خود فرو میبرد حتی در مسایل جدید در لحضات خودمحوری لحظات تنبلی ووووووووووووووووووووووووووووووووومی توانند من را خفت کند بد بخت کند شاید لغزش
                                                               آنچه که زندگی ما را همیشه آشفته کرده بود به این علت بود که ما دور فکر و باورهای غلط خود یک چاردیواری بتنی کشیده بودیم و با تعصبی بیمارگونه از آنها پاسداری و در واقع آنها را حفظ میکردیم و به هیچ وجه اجازه نمیدادیم تا افکار و ایده های نو یا باورهای سازنده به دریچه افکار ما راه یابند  ، اما امروز در اثر روشن بینی به نقطه ائی رسیده ایم که دریچه های ذهن خود را به روی افکارهای سازنده و باورهای جدید باز گذاشتیم و سعی و تلاش می کنیم و از دیگران برای مفهوم شدن باورهای جدید و ایده های و حتی الهامات نو کمک میگریم .

فکر بسته خود محور و خودخواه است نه از کسی کمک میگیرد ونه

قادر است به کسی کمک کند.فکر بسته پنهان کار است وهمیشه با

افکار پس کله خودحرکت میکندو همیشه همه چیز رااز دریچه افکار

منفی خود میبیند.فکر بسته فاقد روشنبینی و آگاهی است و تجربیات

شکست خورده خود رامکرر تکرار میکند؛اهل مشورت نبوده وهمیشه

من است .فکر بسته یعنی نداشتن رابطه با نیروی برتر...

تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

ما محکومیم به تغییر باید افکار و عقاید گذشته رو کنار بگذاریم و عقاید و اصول جدید را جایگزین کنیم. ما به تنهایی نمیتوانیم. باید خود محوری و تک روی را کنار بگذاریم و به مشارکت دیگران گوش کنیم و از دیگران کمک بگیریم.فکر بسته پذیرش نیروی برتر را ندارد.تاالان هم ک پاکم بخاطر تغییراتی است که بواسطه انجمن و دوستان درخودم شکل دادم وگرنه فکربیمارگونه من مخرب است و مرا نابود میکند
فکر بسته یعنی خود محوری،تک روی ،عدم مشورت و دوباره همان فکرغلط که من میتوانم.یعنی اینکه یک چاردیواری دور خودم بکشم وبا دنیای اطراف هیچ ارتباطی نداشته باشم که این برای من مرگ تدریجی است.
صفحه‌ها: 1 2