انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: منافعی که ممکن است از نوشتن یک ترازنامه اخلاقی بی باکانه و جستجوگرانه نصیبم شود چیست؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
مانند یک ترازنامه حسابداری که در یک طرف داراییها و در طرف دیگر بدهی و سرمایه را نشان میدهد در ترازنامه اخلاقی من داشته ها نداشته ها ارزوها روابط رنجش ها و ترسهایم را میشناسم و سفری واقعی به درون خودم میکنم.روابطم دیگر مانند سابق بر مبنای خودخواهی نیست و به دیگران نیز اهمیت میدهم از نداشته هایم غصه کمتر خورده و فقط تلاشم را بیشتر میکنم.یک مساله دیگر بمدت طولانی ازارم نمیدهد.اعتمادم به نیروی برتر زیاد شده و بقول کتاب روحم شفا پیدا میکند

ما رفتارمان را بررسی کرده ودرجستجوشناخت خودمان به همان شکل که هستم می پردازم کمک می کند تا احساساتی را که فرو نشانده وپنهان کردم . کینه ها ترس ها . عادات .اجبارها .رنجش ها . روبرو شویم بطور کامل از نقات مثبت ومنفی شخصیت خود پرده برداری کنم وبا تغییر زوایه دید . تغییر روابط وتغییر افکار وانگیزه ها و...برطرف کردن انحرافات فکری و.به آرامش برسیم..
رها شدن ازگذشته ورنجش ها.شناخت خود.شناخت ضعف هاونکات مثبت خود.پیداکردن نقش خود.پی بردن به ماهیت انسانی خوددربهبودی وروابط.اگاه شدن از ذات خطاهای خود.رهاشدن از زیر بار احساسات ناخوشایند .امنیت روهی وروانی
2-فرآیندترازنامه نویسی راهی است بسوی رهایی وآزادی...شناختن اعمال ورفتارم واینکه چه بلاهایی سرخودم ودیگران آورده ام وپیداکردن نقش خودم درماجرا درونم تخلیه میشه ودیگه نمیتونم دروغ بگم باعث میشه افکارغلط گذشته رودوربریزم وتغییرکنم نظم وبرنامه ریزی داشته باشم وسعت دیدپیداکنم ودریچه افکار وقلبم بازبشه باخودم واطرافیانم آشتی کنم وخودم رادوست داشته باشم حق انتخاب پیداکنم ورفتارهای غلط گذشته ام درست بشه ازچراهادست برداشته وبه سمت چگونگی ها بروم ودست از جنگ باخودم ودیگران بردارم روابطم بادیگران بهترشودافکارم زیباترشود واز زاویه بهتری به زندگی نگاه کنم وبپذیرم خودم ودیگران را همانطوری که هستیم ازپشت دیوار انکار خارج شوم ودیگر درموردکسی کنترل وقضاوت وسرزنش نکنم وبه راحتی ازکسی رنجش نگیرم زمانیکه قدم 4را درست کارکنم صددرصد3قدم قبلی راهم درست کارکرده ام واین منو به صلح وآرامش میرسونه?