انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: پیامهایی از کتاب سفید
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
پیامهایی از کتاب سفید

مرحمت خداوند زمانی شامل حال ما میشود که خواهان ان باشیم و در جهتش تلاش کنیم.و وسوسه های مخرب را از خود دور نگه داریم
من همان چیزی هستم که به دست می اورم و هر مقدار که به دیگران ببخشم همان مقدار را دوباره بدست می اورم .من از خدا میختا این راه حل را همیشه به کار گیرم و در عشق را به روی خود نبندمواهم به من تمایلی بدهد تا 
یا آزادی از شهوت و امیال پست یا زندان و مرگ! من این دو راه را پیش رو داشتم. با خود گفتم میخواهم پاک باشم و دیگر بنده و برده ی شهوت نباشم. راه آزادی را انتخاب کردم. خودم را به خداوند سپردم و گفتم: خدایا خسته ام.. چشم.. با اراده و حکمت خود، با من کن و از من ساز آنچه خود اراده کنی. افکار عمومی و اجتماعی و حتی بعضی از اعتقادات و باورهای انسانهای فهمیده با راه من که ترک مطلق شهوت بود مخالفت می ورزید. اما من گفتم نهایتش این است که خواهم مُرد. اما دیدم نه.. این من نبودم که مُردم، بلکه امیال پست و کثیف من مُرد و ضعیف شد، و در عوض روح و دل من حیاتی تازه وآزادی وصف ناشدنی یافت. خدا گفت:
آنچه را که رایگان بدست آورده ای به رایگان ببخش...
و من اطاعت کردم و با فانوس نورانی پاکی بر کناره های این کوه زیبای الهی فریاد زدم:
یاران و خستگان و دوستان؛ پاکی ممکن است، بیایید و از سختی راه نترسید.. سختیها تمام میشود و راه ما ادامه دارد. من آزاد شدم و هنوز در مسیر آزادی هستم.. میخواهم عشق و آزادیم را با شما تقسیم کنم.
پاکی یعنی خدا

کتاب سفید معتادان جنسی گمنام
عوامل محرک
عوامل درونی
بسیاری از مامی توانیم تشخیص دهیم که چگونه خاطرات ورویاها می توانند نقش محرک داشته باشند . موارد نامحسوس تری که احتمالٱ از طریق تجربیات خودمان می شناسیم ٬شامل شکست ٬طرد٬انتقادمی باشد. محرک هایی که به سختی قابل تشخیص هستند شامل احساس تنهایی٬بیگانگی واحساس جدایی ٬احساس بیزاری از هستی ٬خستگی ٬انزوا درجمع ودیگر جلوه های ارضا نشدهٔ نیاژ به خدا

وحتی مواردی دیگری مثل غذاها مشروبات الکلی یا حتی هیجان های فلسفی و زیبا شناسانه مارا به سمت استفاده از دارومیان سوق می دهند

دیدن هر نقص جدید و روی کار آمدنش در واقع نقطه ی امیدی است که به من می فهماند در حال پیشرفت هستم. در مسیر بهبودی و پاکی پیچ و خمهایی وجود دارد که باید طی کرد. اگر جا بزنیم و بترسیم و مسیر را رها کنیم به هیچ نتیجه ی مطلوبی نخواهیم رسید. باید ادامه داد. وظیفه ی من این است که زانو بزنم و ابراز عجز و درخواست کمک از خداوند بکنم. او خواهش قلبی مرا می بیند و بدون شک به یاری ام میآید. همانطور که تا بحال در برابر شهوت یاریم داده. خدا کار را نیمه تمام رها نمیکند.

افکار صحیح هیچگاه منجر به اقدام صحیحنمیشود،اما اگر اقدام صحیح را انجام دهم،افکار و احساسات صحیح هم به دنبال ان ظاهر میشوند
کتاب سفید اس ای .ص. 139، قدم 11 تبدیل شدن به آنچه که ما امروز هستیم ( معتاد جنسی ) بخشی از بیماری ماست و این غیر طبیعی به نظر می رسد که بدون آن باشیم. وقتی ما جایی می رویم که به کلی از اعتیاد جنسی دور باشیم، معمولاً آن را به شکل های مختلف با خود می بریم. دنیای اطراف معمولاً از سه طریق ما را فریب می دهد و سرگرم می کند [[ متفاوت بودن ]] ، [[ بهتر بودن ]] و [[ بیشتر بودن ]] . صداها کمک می کند که حواس ما از عقده های روحیِ مان پرت شود ( صداهایی که همه ی آن مال خودمان است ) در ضمن آشفتگی روحی را نیز ایجاد می کند . [[ هر چیزی ما را از حس کردن احساساتمان و دیدن واقعیتها دور می کند ، هر چیزی ما را از متوسل شدن به آب حیات که تنها چیزی است که می تواند ما را سیراب کند ، دور می کند . به این دلیل است که وقتی ما برون ریزی را متوقف می کنیم و به داروی اصلی خود باز می گردیم، ممکن است احساس ناراحتی، ترس و ناخوشی کنیم.