انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: بریده ای از قدم 0 در انجمن معتادان جنسی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
از طریق خواندنی ها و مشارکت هایمان در جلسات متوجه می شویم که از مشکل مشترکی رنج می بریم. ما همگی از مشکل مشترک وسوسه و به دنبال آن اجبار به برقراری رابطه جنسی مشارکت می کنیم. روابط جنسی ما به هرگونه که بود فرقی نمی کند ، ما همگی در حال مرگ روحی بودیم ،مرگ روحی ناشی از احساس گناه ، ترس و انزوا که سبب شد در اینجا گرد هم آئیم و دریابیم که مشکل مشترکی داریم. تعریف ما از هوشیاری ، رهائی پایدار از درد مشترکی است که ما را در اینجا گرد هم آورده است. ما دریافته ایم که هیچ چیز دیگر بجز به ما کار نداده است .وقتی سعی کردیم تجربه مشترکی که ما را به اینجا آورده است را انکار کنیم ، از بهبودی فاصله گرفتیم. فرقی نمی کند که زن هستیم یا مرد ، ازدواج کرده ایم یا مجرد هستیم ، با جنس موافق یا مخالف رابطه جنسی برقرار می کردیم ، برای یک شب خوشگذرانی این کار را کرده و یا خودارضائی یا رابطه ما از روی سرسپردگی بوده یا به دلخواه. همانگونه که اعضای الکلی های گمنام طی پنجاه سال آموخته اند "ما از میانبرها به جائی نرسیدیم".آنچه در این برنامه دیده و شنیده ایم :یک رهائی خوشایند از دنیای ناامیدی و انزواست.سوالاتی که در این راهنمای کارکرد قدم طراحی گردیده ، صرفاً برای کمک و راهنمائی افکار اعضائی است که در این برنامه تمایل به کارکرد قدم ها دارند.هدف از طراحی سوالات این است که :.فنداسیونی برای پشتیبانی و بهبودی خود و برنامه بسازیم.افکارمان را برانگیزد تا دریابیم هدف شخصی و تعهدمان در قبال بهبودی چیست؟رشد معنوی و حل کردن مشکل جنسی بهبود وضعییت زندگی و تحصل و ارامش روانی خودم.یادداشتی داشته باشیم تا در آینده چگونگی رشد خود را شاهد باشیم و هر بار که نیاز باشد در حفظ مسیر رشد و بهبودی خود بدان رجوع کنیم.ما از اکنون مسئولیت بهبودی خود را با کار کردن قدم ها بر عهده می گیریم "ضروری است تا فرآیند بهبودی را با خوشنودی طی کنیم" بریده ای از قدم 0

1- من چقدرآمادگی دارم رفتارهای شهوت انگیز و جنسی کنونی ام را کنار بگذارم ؟

2- آیا من فکر می کنم که افکار جنسی، عاشقانه و یا روابطم باعث ایجاد اختلال در زندگی روزانه ام شده اند ؟

3- آیا من در ذهن خود گم می شوم ؟

4- آیا من خیال پردازی را به زندگی واقعی ترجیح می دهم ؟

5- آیا من رفتارهای دیگران را جنسی تلقی می کنم ؟

6- من چند وقت به چند وقت از نظر جنسی شهوت می کنم ؟

7- آیا من از استمنا، خیال پردازی و یا اشکال دیگر شهوت برای سرپوش گذاشتن روی احساسات دیگرم استفاده می کنم ؟

8- ایا من دائما از حد و مرزهایی که برای خود مشخص می کنم، عبور می کنم ؟

9- آیا من خود را در حال استفاده از کامپیوتر جهت تحریک عاشقانه و یا جنسی می یابم؟ آیا من فعالیتهای کامپیوتری را به مصاحبت با انسانها ترجیح می دهم ؟

10- آیا من بدلیل رفتارم به رابطه ام با دیگران ضربه زده ام؟ ویا آن رابطه را از دست داده ام ؟