انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 9-آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دیگران داشته باشد ؟ توضیح دهید .
بله کافیست با اراده شخصی جلو بروم و سعی در دست یابی اهدافم داشتهباشم انگاه چوبی لای چرخ دیگران بشوم در تدترین نتایج بزرگترین و زیباترین شرایط وجود خواهد داشت اگر منتمایل داشته باشم انها را درک کنم تابهخود و دیگان خسارت نزنم اگر از اراده ی سازنده خود و مشورت استفاده نکنم نتیجه بر عکس خواهد شد گاهی اوقات اهداف صحیح است ولی اگر بخواهم از ارادهی شخصی استفاده کنم مطمئنا نتیجه معکوس خواهد شد
بسيار جواب زيباي بود مشکی
همیشه اینطور نخواهد بود که من کار درست انجام بدهم و جواب خوب دریافت کنم.به عنوان مثال بسیاری از افراد خداشناس که از امثال من خیلی بهترند کارهای نیک انجام میدهند اما مورد ازار و اذیت قرار میگیرند.بسیاری اوقات اینچنین است ولی من باید تمام سعیم را برای کارهای خوب انجام دهم ولی منتظر تشکر و قدردانی نباشم.من فقط باید از بازی کردن نقش خدا و کنترل و دستکاری در زندگی دیگران و انجام کارهای بدون مشورت و بدون فکر دست بردارم
بله وقتی طبق اراده شخصی خود عمل میکنم چون همراه با عدم سلامت عقله حتی تو کارهایی که فکر میکنم درسته و مثبته درست عمل نمیکنم
و نتیجه ی معکوس داره.مثلا در تربیت فرزندم از روی دلسوزی و دوست داشتن زیادی حمایتش میکنم و نتیجه ی خوبی نخواهد داشت
بله من باید در تمامی کارهام باید مشورت یا دعا کردن رو ملاک عمل قرار بدم،چون سلامت عقل ندارم،احساسی عمل میکنم، وسواس،نداشتن اعتماد بنفس،داشتن انگیزه های شخصی... هم از جمله نواقصی هستند که حتی در انجام کارهای درست من رو دچار مشکل میکنند.
مثلا
یه کار خوب و پسندیده برا داداشم کردم الان احساس مالکیتی که بهش پیدا کردم یکی از معضلات بهبودی و نوع برخوردم باهاش شده.
شاید در تصمیم گیر ی اولیه برای پی گیری و رسیدن به هدف نقشه ای عقلانی در سر می پرورانم . اما هدف .وسیله و انگیزه باید درست باشد .
وقتی هدفی مشخص می شود باید اقدام به عمل پشت آن باشد و اراده خداوند در آن باشد . واگر هدف درست نباشد برای رسیدن به هدف از ابزار درست والهی استفاده نکنم که باعث خسارت می شود . برای هدف درست راه درست لازم است و هدف وسیله را توجیه نمی کند .
هدف درست و خواست خداوند باید هماهنگ باشد . خود محوری نتیجه کارهای خوب را خراب می کند .آن طرف قضیه ما نمی توانیم با ابزار کثیف به هدفی درست و الهی برسیم نمی شود با استفاده از نواقص به معنویت و آرامش رسید
9--بله...اگرهدف صحیح باشدولی ابزارووسیله درست نباشدانگیزه ونیت نادرست باشدمشورت نشودویا بامتخصص آن کارمشورت نشودازاراده شخصی استفاده شودوبرپایه خودمحوری حرکت کنیم بدون فکرکردن وباعجله حرکت کنیم زمانی که ازابزارگذشته استفاده کنیم وقتی که دریچه افکارمان رابسته نگه داریم زمانی که نیت نابجاوخلاف داشته باشیم وقتی دلسوزی بیش از اندازه داشته باشیم ویاازابزار ووسیله های مناسب برای رسیدن به هدف غفلت کنیم زمانیکه امکانات ریسک وخطرات کار را درنظرنگیریم ویاتنبلی کرده ودرجابزنیم حتی با داشتن هدف درست نتیجه معکوس ونادرست خواهدشد...درعملکردمان زمانیکه چه خودآگاه وچه ناخودآگاه بیماریمان فعال باشد نتیجه معکوس میشود?