انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: مشارکت اعضای کودا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
مشارکت اعضای کودا

احساسات
صبح است از خواب بیدار میشوی.نوار کاست ذهنت شروع به پخش میشود.همان ریتم همیشگی را دارد.گاهی ملایم و ارام و گاهی تند و مسلسل وار.احساس گناه.رنجش.مقایسه.دلسوزی به حال خود و دیگران.میل به تغییر دیگران.سرزنش خود و هزاران احساس که زاییده توهم و نابینایی است.فقط در یک لحظه نور بیرون میرود و تاریکی می اید.راه حل اتصال به نیروی برتر است.احساسات را باید نوشت و فقط کار درست را انجام داد.بخشی از فرایند بهبودی شناسایی احساسات است.
به مرور با کارکرد قدمها احساسات متعادل میشود و انگار کاست قبلی پاک شده است و از خود بیرون می ایی.دنیا را غیر قابل دسترس نمیدانی و تسلیم میشوی و ارام میگیری و تقلا نمیکنی.داشته های زیادی داری و شکرگزارش میشوی.به مرور باور میکنی که نیمه گمشده ات نیروی برترت است در دسترس و مهربان و عاشق.
در این ngo , و ان ngo  نیست.کنارت است در قلبت.جایی که نخواستی ببینی.مسیر بهبودی سختتر میشود اما توانش به تو داده میشود.پچیزهای پوچ ارامت نمیکند و فقط رااه حل بیل ارامت میکند:یا خداوند را پیدا کنید یا بمیرید
در این روزهای بهاری چشم انتظار چهاردهمین بهار پاکی ام هستم.14 بهار بدون مصرف مواد و الکل.
اینروزها معنای مخدر برایم عمیقتر شده است.میدانم که رنجش و شهوت . هموابستگی و سایر نواقص هم یک مخدر است.پاکی ام را تقدیم میکنم به خانواده ام و دوستانم در جلسات و در بانیان بهبودی و مخصوصا به پسر عزیزم اریا که هدیه  دوران پاکی خداوند به من است.امیدوارم یک بهار دیگر نیز پاک بمانم
دوست بهبودی شما:امیر

راهنمایم به من گفت سه قدم اول کودا را کار کنم چرا که چقدر راحت دیگران روی من تاثیر میگزارندو باعث رنجش و عصبانیت و مقایسه میشوند.بنظر من کودا به درد همه میخورد و اگر درست درک شود باعث میشود من واقعا زندگی کنم..در کودا یاد گرفتم احساسم را بشناسم به خودم توجه کنم و اینکه من ادم ارزشمندی هستم در روابط تجدید نظر شده همه ما برابر هستیم..عبارات مثبت کودا به همراه شکرگزاری حال مرا عوض میکند.و لازم نیست برای فرار از احساسم کاری انجام دهم.اما کتاب سبز کودا خیلی کمک میکند و اینکه من یک هموابسته هستم و نیاز به راهنمایی نیروی برترم دارم
وقتی رها میشوم که زیاد درباره رها بودن حرف نزنم!
من اعلام عجز ناتوانی میکنم دربرابردیگران .خیلی ضعیف هستم دربرابر ادم ها ،امروز بیماری هموابستگی زندگی من در دست داشت .کدا یکی از هدایا خدا به من بود .یکی ازمشکلات زندگی من این است که دنبال قدرت هستم . ومن این چیز متوجه شدم که نمیتونم به قدرت برسم ولی بازم با اراداه شخصی تو همه برنامه ها دنبال قدرت میگردم. یکی ازآروزها و اهداف من این است که از وابستگی که به جسم دارم کاملا رها بشم. برام دعا بکنید.
فقط ده ثانیه تصور کنید که دارید لیمو ترش می خورید،دهنتون بزاق ترشح می کنه.وقتی ده ثانیه فکر کردن به لیمو ترش اینقدر در بدن ما واکنش ایجاد می کنه،اونوقت ده دقیق تمرکز روی اتفاقات و مسائل منفی و ساعت ها استرس و عصبانیت چه تاثیر ویرانگری روی جسم و روح ما میذاره.مثال لیمو ترش یادت بمونه،تا افکار منفی اومد تو سرت، بدون که اگه تا 20 ثانیه ادامه شون بدی دیگه داری تیشه به ریشه زندگیت میزنی.خیلی خوبه که دائما از خودمون بپرسیم، انرژی بخش ترین فکری که باید بکنیم چیه؟دلتون شاد و ذهنتون مثبت

بهبودی از هم وابستگی نیز همانند بهبودی از دیگر انواع اعتیادها به هوشیاری و آمادگی برای پایبندی به یک رشته اصول و رفتارهای تازه به طور روز به روز نیاز دارد. این مقاله دربردارنده پیشنهاداتروزانه بهبودی برای گام برداشتن عملی در مسیر بهبودی و تداوم این روند به صورت روز به روز است که موثر بودن آن ها در فراهم آوردن امکان بهبودی از بیماری هم وابستگی، به اثبات رسیده است.
بهبودی از هم وابستگی نیز همانند بهبودی از دیگر انواع اعتیادها به هوشیاری و آمادگی برای پایبندی به یک رشته اصول و رفتارهای تازه به طور روز به روز نیاز دارد. این مقاله دربردارنده پیشنهاداتروزانه بهبودی برای گام برداشتن عملی در مسیر بهبودی و تداوم این روند به صورت روز به روز است که موثر بودن آن ها در فراهم آوردن امکان بهبودی از بیماری هم وابستگی، به اثبات رسیده است.