انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 6-· برای من جستجوگر و بی باک چه مفهومی دارد ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· برای من جستجوگر و بی باک چه مفهومی دارد ؟
یعنی پا گذاشتن روی ترس ها بدون فیلم نامه نویسی با شجاعت امید و بدون ترس و بدون در نظر گرفتن قضاوت ها و هم چنین نگاهی با دقت عمیق و موشافانه به خود بی باگانه یعنی علی رغم میلم ان را به انجام برسانم چرا که او توانایی و شهامت خواهد داد که با خطاهای گذشته ام روبرو شوم
اگر در نوشتن این ترازنامه لغت اخلاقی ما را ناراحت کند ، معمولاً صحبت با راهنمای مان راه حلی به ما ارائه خواهد کرد . هدف از نوشتن ترازنامه اخلاقی نه تنها محکوم کردن و گناهکار شمردن خودمان نیست ، بلکه در حقیقت طی این مراحل ، خدمتی ارزشمند و لطفی است که به خودمان می کنیم . ما به نوعی بی تکلف ، نگاهی به غریزه هایمان ، هوسها ، آرزوها ، انگیزه ها ، انعطاف ها و چگونگی رفتارهای افراطی اجباری که به صورت عادتی و روتین ( ROUTINS ) سالها پیگیری می کردیم و ما را در چنگال اعتیاد محکم نگاه داشته بود ، می اندازیم .
باید با شهامت از کوچکترین احساساتم بنویسم از افکارم بنویسم  رفتارهایم را درست بررسی کنم در مورد وابستگی هایم با جزییات بنویسم  بی با کانه بدون واهمه با جسارت و شهامت بی پروا  بدون دلسردی و یاس تا تمام لایه لایه های شخصیت درونی خود را بررسی کنم چون شهامت و بی باکی باعث تغییر می شود 

6-مفهوم جستجوگربرای من یعنی کاوش کردن یعنی به درونم واردشوم وعلیرغم تمام احساساتم ازهیچ موضوعی ردنشم چه کوچک وچه بزرگ شفاف باشم وحقیقت رابنویسم در درونم جستجوکنم موشکاف باشم تابه قلبم برسم شهامت دیدن هرچیزی روکه هست داشته باشم ووهرچیزی روکه یادم میادببینم وبنویسم وبی باکانه یعنی بپذیرم که میترسم ولی علیرغم تمام ترسهام بایدکارصحیح ودرست رو انجام بدم وبارازهاواسراروبیماریم رودرروبشم پاروی ترسهام بذارم وازقضاوت دیگران نترسم نگاهی عمیق وموشکافانه نسبت به خودم داشته باشم نه دیگران یعنی بگردم ونترسم وپیداکنم.جستجوگروبی باک محکوم کردن وگناهکارشمردن خودم یادیگران نیست بلکه صادقانه بررسی کردن زیربنای رفتارهای اجباری وعادتهایی است که سالها مارادرچنگال بیماری اعتیاد والگوهای رفتاری غلط ونادرست اسیرکرده است.دیگر ترسها برایم بازدارنده ومانع نیستند من باید این قدم را کارکرده وبا آن زندگی کنم?