انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 82-· ارزش های مورد قبول من چه می باشند ؟ خود را در زندگی به کدامیک متعهد می بینم ،
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· ارزش های مورد قبول من چه می باشند ؟ خود را در زندگی به کدامیک متعهد می بینم ، چگونه ؟
ايمان تعهد صبر تملایل به تغیر عشق محبت تواضع وفروتنی وخوش اخلاقی و شوخ تبعی با داشته های خود ساختن مهربانی واعمانت داری یک رنگ بودن توک به خدا داشتن گذشت بخشش وفا داری رعایت هقوق دیگران سادگی تسلیم
واز بیشتر وق ت خود وبرنامه ریزی هر شب چیزهای را که من برای انها احترام قایل هستم وبرای انها وقت میزارم دوست دارم چون ارزش های وجودی من هستند
اصول روحانی در حقیقت مهمترین معیار ارزشی برای همه جوامه و همه افراد و مکاتب و مداهب میباشد.مثلا دعا کردن که مورد قبول تمام اعتقاات است.سایر این اصول عبارتند از صداقت مشورت ایمان مدارا محبت ایثار و .....معمولا سعس میکنم تمام تلاشم را در مورد انها به کار گیرم چرا که ما یا باید تغییر کنیم یا خواهیم مرد
پذیرفتن ارزشهایی که عرف هستند وبین همه انسانها مشترک هستند مثل دعا کردن .انسانیت .دوست داشتن خودم ودیگران.خسارت نزدن به خودم ودیگران محبت ومهربانی مهرورزیدن دوری از شر .خیر خواهی.باز گذاشتن دریچه افکارم برای پذیرش افکار وعقاید دیگران .رعایت قوانین .ارتباط خوب ومثبت بر قرار کردن
به نام دا
داریوش هستم و یک معتادم
تمام ارزشهای انسانی و اصول روحانی رو قبول دارم. هر چند توی زندگیم مواردی پیش میاد که بر خلاف ارزشهام رفتار میکنم ولی قبولشون دارم
صداقت +روشن بینی + تمایل + تعهد + مسئولیت پذیری + فروتنی + مسئولیت پذیری + فروتنی + عشق بلا عوض + اعتماد + سوء استفاده نکردن + وفاداری + محبت + خوش رفتاری و شوخ طبعی و ...
توی شرایط مختلف زندگی و توی لحظات مختلف سعی میکنم هر کدوم از این ارزشها رو به اجرا بذارم
کمتر دروغ میگم + نسبت به قولم متعهد هستم + نسبت به وظایفم مسئولیت پذیرم + خودم و دیگران رو میپذیرم و فرصت اشتباه میدم + روحیه شاد و همکاری و احترام متقابل رو توی روابطم حفظ میکنم
82_ارزشهای امروزمن ازفهم وآگاهی هایی است که در پروسه کارکردقدمهاوحضورمرتب درجلسات پیداکرده ام وازاصول روحانی والهی آنهاسرچشمه گرفته است.
وهرچیزی که مغایرت باباورهای من نداشته باشدوبتواندمرادرمسیر الهی قراربدهد مانند:صداقت،درستکاری،کسب روزی حلال،دعاوشکرگزاری،حفظ گمنامی وامانتداری،خسارت نزدن،پاک ماندن،باورهاواعتقادات دینی خودم، رعایت حقوق واحترام دیگران،مراقبت ازکیان خانواده وبرآورده کردن نیازهای مادی و معنوی آنها...
تمامی موارد بالا وپذیرش مسئولیت اعمالم،داشتن راهنماوخدمت وانتقال قدمها،خودرادردسترس دوستان وهمدردان قراردادن ودوگوش شنوادراختیارآنهاگذاشتن،قضاوت وکنترل وسرزنش نکردن،داشتن روابط سالم درهرشرایطی،خوش قولی وخوش حسابی وبااصول زندگی کردن....
چون اقرارکرده ومینویسم پس خود را متعهدمیبینم وباتغییرکردن روزبه روزوبامشورت والگوبرداری ازافراد موفق و متعهد حتی در شرایط سخت نیزبه ارزش هایم پایبندومتعهدمیمانم ودرضمن قانون راهم دوست دارم ورعایت میکنم?