انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: خدمت خالی از هوی نفس
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
گاهی تنها نیرویی که کمک میکند اصول روحانی را در زندگی به جریان اندازیم و آن را تمرین کنیم تنها خدمت است از خداوند توفیق خدمت را با نیت خیر خواستارم تا بتوانم گوشه ایی اندک از لطف بی پایانش را با شکرگذاری خود به نمایش بگذارم
او شاهد زنده این حقیقت است که ایمان تنها کافی نیست. ایمان باید با ازخودگذشتگی و اقدامات سازنده ای که مایه ای از خودخواهی در آن نیست توآم شود تا کار ساز افتد. (صفحه 123 کتاب بزرگ)
گاهی تنهایی بهتر است وقتی خودخواهی میبینیدیشب یک جدال بی ارزش را میدیدم.جدال برای بدست اوردن مبلغی که مورد نیاز هیچکدام از دو طرف نبود.براستی ایا ارزش من به عنوان انسان چقدر است؟وقتی یک کار معنوی و خدمتی به کسی میکنم به دنبال چه انتظاری هستم و در پشت نیاتم چه نهفته است؟من به کجا میخواهم بروم.من نمیگویم کسی دنبال پول نباشد و اصلا حق همه هست که با تلاششان میلیاردر شوند.اما کندن از یک ادم ضعیف کار زیبایی نیست.گاهی فکر میکنم خدایا من انقدرها هم که فکر میکنم بیمار نیستم!درست است من در برنامه باید به دنبال بهبودی خود باشم اما من انسانم دیگر و حس دارم و احساس با دیدن عوض میشود و وقتی زشتی میبینی احساست بد میشوددوباره تلنگر زدم به خودم که ارتباطی به تو ندارد.تو باعثش نیستی.نمیتوانی کنترلش کنی.رها کن و به خدا بسپار
امیر