انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 7-چه کار خدماتی جهت رساندن پیام انجام میدهم؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
در اوایل پاکی بیشتر مسوول خوش امد گویی و چای میشدم یا به منشی کمک میکردم بعد منشی و گرداننده و پس از ان تا سال پیش مسول کمیته های فرعی یا اداری بودم و همیشه خدمت میگرفتم.الان هم بیشتر ترجیح میدهم به تازه واردین بعد از جلسه خدمت کنم.در تمام مدت پاکی ام خدمت داشته و دارم چرا که خدمت یکی از تضمینهای پاک ماندن من است بشرطیکه طبق تعریفش باشد(خدمت یعنی کار درست با انگیزه درست)
شرکت مرتب در جلسات و مشارکت کردن من تقریبا در تمام جلسات مشارکت میکنم بدون استثناء مگر در جلسات پنل که آن هم با اعلام آدرس جلسات پیام بهبودی خود را میرسانم مدتی مسئول نشریات و منشی بودم و حتی خوش آمدگو بیرون جلسه به تازه واردان گوش کرده و شماره تلفن رد و بدل میکنم راهنما شده ام و به رهجویان خدمت میکنم خودم هم رهجوشده و به راهنمایم خدمت میکنم البته بیشتر به خودم خدمت میکنم در جشنها هم شرکت میکنم البته دوست دارم اگربشود عضوکمیته های اطلاع رسان یا زندانها و بیمارستانها شوم البته بهترین پیام چگونگی عملکرد من در انجمن و اجتماع و تغییرات مثبت من میباشد

این مشارکت و جواب دوستمون محمد بود که گذاشتم دوستان
باتشکر

.

ما با انجه در میان گذاشتن که داریم پاک می مانیم هر نوع مسولیت خدماتی وباعث تحکیم و گردش کار در انجمن می گردد وباعث پی بردن به اصل ارزش درمانی کمک می کند واین خودش تا حدودی یک پیام نیز می باشد تمام اینها کمک میکند تا پیام را واضح تر برسانیم
به نظر من خدمت یعنی انجام مسئولانه اموری که از نظر اخلاقی و عرفی بر عهده من است و مرا از نظر روحی قدرتمند می‌کند.
و از آنجایی که من سالها از زیر بار مسئولیت فرار کرده و همیشه به فکر منافع خود بوده‌‌ام امروز تمرین خدمت در انجمن برای من یکی از مهمترین اصول بهبودی است از گوش کردن به مشارکت یک همدرد تا خدمت در ساختار هیچ فرقی ندارد و هرکدام در زمان خود مفید بوده و مرا از خودمحوری دور می‌نماید.
7_فقط برای امروز،باحضوردرانجمن وکارکردن قدمهاودرمسیربهبودی بودن به این نتیجه رسیده ام که فقط بادرمیان گذاشتن چیزی که داریم میتوانیم آنرا حفظ کرده ونگهداری کنیم.
زمانیکه ماپیام بهبودی رابادوست همدردی درمیان گذاشته ومشارکت میکنیم دراصل داریم بهبودی خودرا تقویت کرده وبروز میکنیم.
باشرکت منظم خودمان درجلسات بهبودی وباخدمت کردن وراهنمای سایر معتادان شدن،باشنیدن مسایل ومشکلات و درد دل تازه واردان وهمدردانمان،باگفتن قسمت کوتاهی از سرگذشت خودمان،بااطلاع رسانی به جامعه وخانواده ومسئولین باجاذبه خودمان،باشرکت درکمیته های اطلاع رسانی،وباخدمت درکمیته های فرعی مانندh&I بامشارکتهای صادقانه ودادن پیام امیدوبهبودی،باخوشنام بودن خودمان وحفظ ظاهرمان،باتجربه دادن وتجربه گرفتن، باخوشآمدگفتن ویادگرفتن نام تازه واردوبادادن وگرفتن شماره تلفن والبته پاسخ دادن،زمانیکه تازه وارد تماس میگیرد نیاز به دوگوش شنوا وهمدلی مادارد،بادان پیام انجمن، که بدون میل واشتیاق به مصرف مواد هم میتوان زندگی شادوموفقی داشت. وبابرگزاری منظم جلسات بهبودی وداشتن انضباط وهماهنگ بودن با وجدان گروه،باغلونکردن و وعده های بیجا ندادن،با امید دادن به رهاشدن ازشر اعتیادفعال،بادعوت کردن به جلسات بهبودی،باهمدل وهمزبان شدن باطرف مقابل واحساس امنیت به او دادن،با خوش آمدگویی بارویی بازلبی خندان وآغوشی بازتر.?