انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 11· آیا تمایل دارم تا به شخصی که قرار است قدم پنج مرا گوش کند ، اعتماد کنم ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا تمایل دارم تا به شخصی که قرار است قدم پنج مرا گوش کند ، اعتماد کنم ؟
بله چون تا اعتماد من موجب شد در بازیابی ام کمک کند
اگراقرار واعتماد نکنم بازیابی من در نقطه ای متوقف خواهد شد
بیماری ام درباره عود خواهد کرد
هرگاه تمایل پیدا کنم تا با او اعتماد کنم شرایط به بهترین شکل ممکن مهیا می شود
بله چون تا به امروز اعتماد من موجب شد در بازیابی ام کمک کند اگر اقرار و اعتماد نکنم بازیابی من در نقطه ی متوقف خواهد شد و بیماری ام دوباره عود خواهد کرد هر گاه تمایل پیدا می کنم تا با او اعتماد کنم شرایط به بهترین شکل ممکن مهیا می شود
از آن شخص چه انتظاری دارم ؟ بله کاملا آماده ام اتظاری ندارم زیرا من طبق قدم 3 خود را سپرده ام و ایمان دارم بهترین گزینه ام را انتخاب کرده ام برای من دانش برنامه اهمیت دارد که خدا را شکر دارد و نسبت به کسان بسیاری که دیده ام حتی پاکی بالاها یک سر و گردن از همه بالاتر است از خودش چیزی انتشار میدهد که طبق منابع ماست واین یعنی اینکه من هم در حال تربیت مطابق منابع و نشریاتمان هستم و از اراده شخصی و غرایضی که در شخصیتها غوغا میکند در امانم این کفایت میکند
تمایل یکی از مهمترین اصول روحانی انجمن ما میباشد و تا زمانی که برای انجام کاری تمایل نداشته باشم نمیتوانم ان کار را خوب انجام دهم و نتیجه بگیرم.برای کارکرد قدم پنج من احتیاج دارم به شخصی اعتماد کنم تا بتوانم به او اقرار کنم.اگر تمایل به اعتماد نداشته باشم خود به خود نمیتوانم قدم پنج خوبی کار کنم.در نتیجه بهبودی که پس از کار کردن این قدم انتظار میرود.برای من حاصل نمیگردد
11_بعدازکارکردن قدمهای قبلی وباتوجه به نوشتن ترازنامه هایم یابایدبازهم باآشفتگیها وترس واحساسات بدم زندگی کنم ویابااعتمادکردن به یک همدرد وباخواندن قدم پنج راحتتر بااحساساتم کناربیایم وبه زندگیم ادامه دهم وباکارکردن باقی قدمهادرمسیربهبودی درحرکت باشم من به این آگاهی رسیده ام که بایدبه یک نفراعتمادکنم واین اعتمادشایددرخیلی جاها دردآورباشه ولی به تغییرورشدمن کمک میکنه من باید این سؤال راازخودم بپرسم که آیاحاضرم باز وبی ریا باشم واقراری صادقانه بکنم اگرحاضرم پس بایداعتمادبکنم قدم پنج میخواهد مارا لخت وعریان به خودمان نشان بدهد اگراین کارراانجام دهیم نه تنها آسیب پذیرنمیشویم بلکه مسئولیت پذیر هم میشویم.من هیچ بهانه ای برای رهاکردن این قدم ندارم.
اعتمادکردن نتیجه قدم سوم است که ثمره اش درقدم پنجم بدست میاید.?
بله تا زمانیکه اعتماد که لازمه این قدم است نباشد من نمیتوانم حرکت رو به جلو داشته باشم . تمایل لازمه بهبودی است میل من به اعتماد کردن کار کرد این قدم را برای من هموار میسازد تا زمانی که تمایل ودر پس آن اعتماد نباشدکارکرد قدم پنج میسر نیست...