انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 16· آیا باور دارم که کار کردن قدم پنج باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟ چگونه ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا باور دارم که کار کردن قدم پنج باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟ چگونه ؟
بله به فرایند نیز اعتماد می کنم در بدو ورود به انجمن به یک شخص و یک سری اصول اعتماد کردم و این باعث شد که زندکگی ام رو به رشد شود و خودم هم به سمت روحانیت بروم مطمئن هستم با کار کرد قدم پنجم در تمام مراحل زندگی تاثیرات مثبت ان را خواهم دید و رشد روحانی من متوقف نخواهد شد در قدم های قبلی نیز تغییرات بسیاری اتفاق افتاد و باور من نیز در رابطه با فلرایند بهبودی بیشتر شد در قدم دو زمانی که در خواست کمک کردم ان را توسط نیروی برتر دریافت نمودم و با استفاده از همین اصول سلامت عقل نسبی به من بازگشت در قدم سوم مهمت ترین تصمیم زندکی خود را گرفتم و اراده و زندگی امرا به نیروی برتر سپردم و با استفاده از اصول روحانی نهفته در این قدم مفهوم درست زندگی کردن را درک کردم در قدم چهارم علی رغم میل باطنی ام ترازنامه ای تنظیم کردم و با شخصیت واقعی و حقیقی خودم اشناتر شدم احساساتم را شناسایی کردم و راه بروز درست انها را شناختم در قدم پنجم در رفتار و الگو هایم تجدید نظر کردم و این قدم در جهت تکمیل اینفرایند به من کمک بسیاری کرد .
100البته وقتی من به زندگی و رفتارها و ریشه و ذات خطاهایم به راهنما و خداوند و خودم اقرار میکنم دریچه و نور بهبودی و تغییر و اصلاح به روی زندگیم میتابد زیرا من تا به حال خود را نمیدیم و تصور میکردم من هیچ خطا و اشتباهی نمیکنم و نکرده ام و به هیچکس آزار و آسیب و خطایی نرسانده ام حال آنکه کور بودم و نمیدیدم و یا با انکار آن خود فریبی میکردم با آشنایی با این قدم بود که من به ریشه رفتارها و اعمالم و کانالی از طریق آن میتوانم به سهم و نقش خودم پی ببرم آشنا شدم و با اقرارش آنرا غیر قابل انکار کرده و از تکرارش جلوگیری کنم قدم پنج فقط روخوانی قدم 4 نیست شروع فرایند آشکارسازی و تغییر است
پیشگیری بهتر از درمان است کم تر خطا کردن بهتر از زیاد خطا کردن است .تسلیم عمل کردن ومرتکب خطا نشدن با استفاده از ابزار هایی و اصولی که اموخته ایم
بله باوردارم چون هرجا که تواین برنامه تلاش کردم ثمره ان رادر زندگی دیده ام.من به تاثیر قدمها درزندگی اعتماددارم .اعتمادکردن به تنهایی نمیتوانددردی ازمن دواکند من باید ببینم چقدراطمینان دارم به این برنامه بنظر من اطمینان کردن مرحله عملی اعتماد کردن است.همانطورکه درقدمهای قبلی اینکارراکردم ونتیجه ان راتوزندگی ام دیدم کارکردن این قدم هم توزندگی ام تاثیردارد ودربهبودی ام بمن کمک میکند
بله باور دارم.چون قبل از این.چهار قدم کار کرده ام و چیزهای خوب زیادی یاد گرفته ام که از انها در زندگیم استفاده میکنم و این را متوجه شده ام که هر قدم میتواند به همین نسبت در بهتر شدن زندگی من کمک کند.
با بررسی چگونگی دقیق خطاهایم و اقرار به انها می توانم سر چشمه خطاهایم را پیدا کنم و با ابزارهایی که برنامه در اختیار من خواهد گذاشت.در جهت بهتر شدن زندگیم.تا جایی که قادر هستم.برای از بین بردن انها تلاش میکنم
۱۶_بله،بدون ماسک زندگی میکنم وخودم و واقعیت زندگیم را همین طورکه است میپذیرم دیگرجنگ ولاپوشانی نمیکنم وبرای خطاهایم توجیه وبهانه نمیاورم دریچه افکارم باز شده وهمه چیز را بهتروصادقانه تر میبینم وکمک کرده تافقط برای امروز زندگی کنم باورمن درانجمن رشد وتغییروموفقیت روزافزون درزندگیم است.باروشن بینی وتمایل ودیدن تغییرات وآرامش نسبی خودم واعضای قدیمی وشنیدن مشارکتهای آنهاواینکه درپروسه کارکردقدمهااز زندگی خودراضی هستندواینکه اقراروشناسایی دقیق خطاهاباعث میشودبارسنگین انکارراحمل نکنیم وفروتنی راپیشه کنیم وباصداقت زندگی کنیم ودر رفتارها والگوهای زندگی تجدیدنظرکنیم باکارکردن این قدم حال واحساسم بهترشده وترسهایم خیلی کمترشده وروابطم زیباتر.
قدم پنج کمک میکندزیربنای اعمال ورفتارمان را بررسی کنیم وچگونگی دقیق آنرا دربیاوریم به خطاهاونواقصمان پی ببریم وسعی کنیم کمتر مرتکب این خطاها بشویم.
امروزه ازتغییرات روزانه ام نسبتا راضی هستم ودرفرآیندبهبودی وکارکردن وانتقال قدمها هستم وباکارکردن این قدم خوش قول وخوش حساب شدم وباترسهایم روبرو شده وبه اشتباهات وخطاهایم راحتتر اقرارمیکنم....
اشتباه کمتر=زندگی بهتر