انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 22· تمرین اصل روحانی صداقت با خود چگونه به من کمک می کند تا خود را بپذیرم ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· تمرین اصل روحانی صداقت با خود چگونه به من کمک می کند تا خود را بپذیرم ؟
صداقت موجب می شود به خود دروغ نگویم و نیز خود را باور کنم خود را تهتر ببینم و بشناسم انجه را که هستم بپذیرم نه بیشتر نه کمتر با داشتن صداقت متوجه می شوم تافته ی جدابافته نیستم من یک معتادم
صداقت همه ان چیزی است که پیرامون من اتفاق می افتد
صداقت باعث می شود که من تمام نقاط ضعف و قوت خود را بهتر ببینم و سعی در بر طرف کردن انها کنم
وقتی که خود را با صادقانه به عنوان معتاد مرور می کنم بهتر می توانم با حقیقت زندگی اشنا شوم
من خودمرا همان طور که هستم با همینزندگی می پذیرم
من بایدبا تمریناصل روحانی متوجه باشم برای هدف خاصی به دنیا امدهام پس نیازی نیست ناصادقی کنم صداقت حیطه ی ازادی من را بیشتر می کند
همانطوریکه دردر کتاب پایه میگوید فروتنی محصول خویشتن پذیری است و به همان شکل نیز خویشتن پذیری وقتی اتفاق می افتد که من به خودم و رفتارها و اعمال به صورت صادقانه و حقیقی نگاه کنم و سهم و نقش خود را در ارتباط با خودم ببینم و اگر من با خودم صادق نباشم کجا میتوانم خود را بازکرده و ببینم که چه کسی هستم و در نتیجه خود را در آغوش کشیده و نکات مثبت و منفی اخلاقی خود را بپذیرم پس خویشتن پذیری محصول صداقت با خود است و این من هستم که باید اینکار را برای خود بکنم چون جز من کسی من را انکار نمیکند وقتی خود را برای کسی دیگر یعنی راهنمایم با صداقت بازگو میکنم امکان مشاوره و راهنمایی و نصیحت و اندرز و ارشاد را برایش فراهم میکنم راهنما علم غیب ندارد این من هستم که با صداقت و اقرار زمینه های کمک اورا فراهم میکنم

.صداقت زمانی می آید که ترس کنار برود مخفی کاری وفرار از زندگی ومسیولیت و میل به گریز وحالت تدافعی دفاع کردن وجنگیدن و دروغ گفتن همه حاصل نا صداقتی است .صداقت دیدن وپذیرفتن واقعیت های درون خود وبیرون خود چه خوب ویا بدرا پذیرا باشم و مقایسه نکردن خود با دیگران تمرین صداقت است
22_صداقت باخودباعث شده خیلی کم دروغ بگویم البته بازهم گاهی ماسک میزنم وخودم راطوری دیگرومهمتر نشان میدهم اماباتمرین کردن صداقت باخود سعی میکنم باکمک خداوندخودم را کم کم درست کنم صداقت بمن کمک میکند تاباخودواقعیم آشناشوم واگرضعفی دارم خودم راکوچک نکنم بلکه ضعفم رابرطرف کنم صداقت کمک میکندتاجایگاه واقعی خودم راپیدا کنم وقتی باخودم صادق هستم زیربنای اعمالم رامیبینم ودیگردراین حالت فکرم به دنبال توجیه وبهانه نمیگردد واین کمک میکندتامن باز وکمک پذیرباشم صداقت باعث میشودازخودم ودیگران فرارنکنم خودم رابپذیرم وبه نقطه تسلیم برسم ودرلحظه زندگی کنم وبر روی اشخاص قیمت نگذارم باتمرین صداقت نقاط ضعف وقوت خودم رابهترمیبینم وسعی دربرطرف کردن نقاط ضعفم میکنم تابه یک تعادل نسبی برسم باصداقت رضایتم ازخودم بیشتر میشود صداقت کمکم میکند تاازاحساسات بدم فرارنکنم ویابرروی آنهاسرپوش نگذارم وآنهارا اقرارکنم وبامشورت بادوستان بهبودی وراهنمایم ازمسیر بهبودی خارج نشوم وبه این باوربرسم که خداوند چیزی بیشترازپذیرشم برای من درنظر نمیگیرد صداقت باخودمراازپشت دیوار انکارخارج میکندوخویشتن پذیری وفروتنی ام رابیشترمیکند.?