انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 6· من چگونه از خداوند به آنگونه که او را درک می کنم ، درخواست خواهم کرد کمبودهای م
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· من چگونه از خداوند به آنگونه که او را درک می کنم ، درخواست خواهم کرد کمبودهای مرا برطرف کند ؟
[bبه عنوان يک عوض ما ممکن است
]تشریفاتیخاص یا روشی را به عنوان عادت برگزینیم تا از نیروی برتر مان در خواست کنیم که کمبود های اخلاقی مارا برطرف سازد که در این کتاب ما اسم این عمل را دعا درخواست می گذاریم لغت دعا در انجمن ما بطور گسترده به معنی راهی جهت برقراری رابطه با نیروی برتر مان پذیرفته شده است ونحو در خواست ما در نفس لغت فروتنانه نهفته است ما با ید از صادق ترین وروحانی ترین قسمت وجود در خواست کنیم که کمبودهای ما را برطرف شوند
در واقع من در لحظاتی که ساکت و آرام هستم و به سمت خداوند توجه قلبی روحی و روانی دارم پندار و افکارم را متوجه حضور او نموده و او را احساس و درک میکنم مثلا در وقت نماز یا زمانیکه به سجده رفته ام آنگاه با آرامش و در کمال خضوض و خشوع حتی به صورت ظاهری با فروتنی و از اعماق وجودم پس از اظهار عجز و ناتوانی و اینکه به وجودش ایمان دارم و نه میدانم و نه میتوانم و خود را به او سپرده آنگاه قلبا از او میخواهم که کلیه کمبودهای اخلاقی مرا مرتفع گرداند
درک عجز وناتوانی خودم ودرک عظمت خداوند باعث می شود که متوجه شوم چگونه درخواست کنم.درخواست انسان عاجز ونا توان ونیازمند از خدایی مهربان ودانا .وقدرتمند . و عاشق بی نیاز .او نیاز به تغییر من ندارد من محتاج کمک او هستم.تسلیم وعاجزاه دعا می کنم.با تمام تواضع وخشوع حال چه در موقع نماز باشد. وچه درطبیعت در سکوت هرموقع که با انرژی هستم بیشتر
من اینجوری میخواستم و میخوام معمولا:
خدایا من در برابر نواقص و کمبودهام عاجزم و قدرت ندارم ، من بریدم!من به تنهایی هیچی نیستم
خدایا همین نواقص باعث اعتیاد من شد نه مواد مخدر
خدایا وقتی از این نواقص استفاده میکنم خیلی درد میکشم
پس خودت کمکم کن
من تلاشمو میکنم و اقرار میکنم تو هر وقت صلاح میدونی بگیرشون همونطوری که مواد رو از من گرفتی
6_باآگاهی که از نواقص وکمبودهایم پیداکرده ام وباتمایل قلبی واعمال ورفتارم بااعتمادی که پیداکرده ام ونزدیکترشدن به خداوند وتقویت روندایمان آوری وبازنگه داشتن دریچه افکارم با دعاومراقبه وسپاسگزاری ازخداوندبافروتنی وتواضع باتمام وجودم وبامشارکتی که باخداوندمیکنم درزمان خواندن دعای آرامش بیشترمواقع درزمان غسل جنابت حرام کردن زمانهایی که ازنقصهایم میخواهم استفاده کنم ویا استفاده کرده ام زمانیکه چیزهای زشت وناپسندمیبینم زمانی که خیلی عصبانی میشوم ویادستم روی کسی بلندمیشود خصوصاعزیزانم،وقتی که بددهنی میکنم بادیدن شرایط کسانی که بهتروبالاتر ازخودم هستندویاکسانیکه شرایطی بدترازمن دارند،به آگاهی برای برطرف شدن کمبودهایم بیشترمیرسم.
باارتباط روزانه وگاهادرلحظه باخداوند، زمانیکه به عجزآن کمبودمیرسم،دیگربرای خواسته هایم شرط وشروط نمیگذارم وهنگام درخواست یک حس غریب درمن وجودداردکه بمن میگوید ازمن دارد مراقبت میشود،یک چیزی ویا نیرویی حواسش بمن هست.
باورامروزمن;خداوندمن قوی ونیرومندومهربان وباگذشت است وتمام هوش وحواسش بمن است توبه پذیره وکینه ورنجشی نسبت بمن ندارد ودر رحمتش همیشه به رویم بازاست من عاجز وناتوان وضعیفم وبرای برطرف شدن نواقص وکمبودهایم به غیرازخداوند هیچ امیدی ندارم باکمک خداوندسعی میکنم دیگرنواقص راانجام ندهم تادرخواست مجددهم نکنم.?