انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 8· اصل روحانی تسلیم را چگونه می توان برای از سرراه خداوند کنار رفتن به کار بست ، ت
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· اصل روحانی تسلیم را چگونه می توان برای از سرراه خداوند کنار رفتن به کار بست ، تا او بتواند در زندگی ما تأثیر گذارد ؟

در خواست از نیروی برتر برایمان برطرف کردن کمبود ها محتاج به تسلیمی بی نهایت عمیق تر وبنیانی تر از تسلیم اولیه مان می باشد تسلیم اولیه ما که زایده بیچارگی مطلق و اشفتگی زندگی مان بود در قدم هفتم ابعاد کاملا جدیدی میابد در این مرحله جدید تسلیم نه تنها پزیرایه اعتیادمان می شویم بلکه ان کمبودهای اخلاقی را نیز که در رابطه با اعتیادمان می باشد
با ید خودمان را از سر راه کنار بکشیم تا خدا بتواند کار خودش را کنار بکشد
تسلیم در قدم هفتم یعنی اعتماد وایمان به خداوند که دانش خداوند بی نهایت بیش از دانش ماست
من در 6 قدم قبلی هم بارهاو بارها اصل روحانی تسلمیم را تمرین و اجرا نمودم و هرگاه تسلیمم عمیقتر شد درک کردم که رابطه بهتری با نیروی داشته ام و در نتیجه تاثیرات او بر روی زندگی ام و تغییر اساسی و بنیادی من بیشتر و بیشتر شد او بدینوسیله مرا بیشتر هدایت نمود به عبارتی اجازه دادم خداوند در زندگی ام وارد شده و تاثیر بگذارد من عجز خود و اراده ام را میدانم و قدرت عظیم خداوند را هم در برنامه به آن رسید هام تنها باید از سر را او کنار بروم.
تسلیم به هرکس وهرچیزی ما را به اسارت می کشاند اما در برابر خداوند به رهایی وخود باوری می رساند.تسلیم بودن یعنی به صلح رسیدن با خود یعنی نواقصی دارم و حسن هایی که همه را پذیرا شدم وقتی اعلام می کنم خداوند تسلیم و دعا می کنیم خداوند می آید لطف خود را به ما هدیه می دهد تا نواقص ما برطرف وحسن های ما پرنگ شود. خداوند بدون اجازه وارد زندگی ما نمی شود.و با تسلیم ودعا ودرخواست که به کمک ما می آید.وما همبه اندازه آگاهی ام تلاش ودر کنارش متواضعانه دعا می کنیم
8_اصل روحانی تسلیم درقدم هفت باتسلیم مادراوایل برنامه کاملا متفاوت است دراین مرحله نه تنها بیماریمان رامیپذیریم بلکه نواقص وکمبودهای اخلاقیمان رانیزکه دررابطه بامرضمان میباشدرامیپذیریم یادمان باشد ما دربرابر بیماری اعتیاد تسلیم نیستیم بلکه عاجزوناتوانیم مادربرابراصول روحانی، اصول بهبودی ودربرابرخداوند تسلیم هستیم داشتن پذیرش وتسلیم بودن باعث میشود که ماخودمان رابهترپیدا کنیم ومتوجه شویم که بادیگران فرقی نداریم وبه اصل روحانی فروتنی که برای ازسرراه خداوندکناررفتن لازم است زودترمیرسیم هرچه میزان تسلیم مابیشترباشد درمراحل مختلف زندگی تاثیرحضورخداوند بیشترخودش رانشان میدهد.
حال باعمیقترشدن تسلیممان ، بااقراروپذیرش قلبی ودست برداشتن از اراده شخصی ام وباوراینکه خداوندمیتواندبرطرف کند،بادست برداشتن ازخودخواهی وخودمحوری ، تسلیم یعنی اینکه بگذارم خداوندکار خودش راانجام دهد،یعنی اینکه سعی کنم به آگاهی برسم وکمترازنواقصم استفاده کنم ومسئولیت انجام نواقصم رابپذیرم.
درکل با آماده بودن برای تسلیم شدن وسپردن واعتمادکردن،وبه این باوررسیدن که خداوندبهترازمن برایم تصمیم خواهدگرفت باآگاهی ازسرراه خداوندکناربروم ودعاکنم که دراین راه ثابت قدم بمانم.
وقتی که ازآگاهی بیشتری برخوردار میشویم متوجه میشویم که برطرف شدن کمبودهایمان باعث ازبین رفتن نواقص ومیل واجبار به مصرف آن نیز میشود، وقتی که دنبال راهی برای رفع این کمبودهامیگردیم ودراین مسیر ثابت قدمیم یعنی تسلیمیم ،اصل روحانی تسلیم یعنی آرامش وحال خوب داشتن واعتمادقلبی به نیروی برتر.?