انجمن بانیان بهبودی
8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم دوازدهم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=245)
+---- موضوع: 8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ (/showthread.php?tid=1124)

8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - NASIB - 2013-11-04

1 بهترین مکان برای پیام رسانی یک گروه ان ای است
2 کمیته اطلاع رسانی یا پیام رسانی و روابط عمومی
3 کمیته زندانها یا بیمارستانها
4 نشریات و بولتن ها
5 همایش ها و سالگردهای ان ای
6 پیام رسانی توسط اعضا
7 اینترنت
8 معرفی ان ای توسط سایر نهادها و ارگانها
--
در مورد قسمت دوم سوال من سعی میکنم با شرکت در جلسات ان ای و خدمت گرفتن پیام رسان خوبی باشم

RE: 8 راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - mehdiast - 2014-01-19

گرداننده شدن و تجربه بهبودی گفتن یا سخنران شدن و در مورد موضوع جلسه گفتن و یا مشارکت تجربه عشق و امید خود را رساندن کارکردن با دیگران بزرگترین پیام رفتار و عملکرد من و تغییراتی است که یافته ام گاهی با خوب گوش دادن خودم هم پیامی را که نیازمندم میگیرم من با حضور کامل در جلسات وسکوت مطلق و مشارکت نمودن خوب و مطلوب پیام میدهم یادم نرود پیام ما در جلساتمان به وضوح شنیده میشود تکروی نمیکنم

RE: 8 راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - meshki - 2014-01-21

هر نوع رفتار یا خدماتی که منجر به جلب یک همدرد نماید پیام می باشد وامروز یکی از بهترین نوع ان در جاذبه بودن نهفته است

RE: 8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - davood_mir - 2014-02-02

فارق از پیام‌رسانی‌های مرسوم در انجمن که توسط اصول پیشنهاد شده است از نظر من یکی از مهمترین پیامرسانی‌ها نوع رفتار و عملکرد اعضای قدیمی و خدمت‌گزاران در گروه‌هاست به گونه‌ای که هیچیک از اعضاء حتی عضو تازه‌وارد احساس نکنند که کسی به واسطه سن پاکی و یا دانش و یا خدمتی که در گروه یا ساختار دارد برتری نسبت به سایر اعضاء پیدا می‌کند.

RE: 8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - meshki - 2014-04-13

پیام رساندن فکر نمی کنم به نظر کسي کار داشته باشد بلکه مقداري تجربه نياز است وبهتر است گروهي باشد در جلسات ونه شخصي ونظرات شخصی

RE: 8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - daryush59 - 2015-10-28

با سلام
روشهای پیام رسانی:

1. از طریق یک گروه انجمن معتادان گمنام
  2. از طریق مشارکت های سالم و اصولی در گروه
  3. خدمت گرفتن در گروه
  4. راهنما شدن
  5. خدمت در کمیته های فرعی اطلاع رسانی و h&i
  6. با رفتار صحیح و اصولی در سطح خانواده و اجتماع
  7. و ...

من خودم با خدمت در کمیته h&i پیامرسانی به مصرف کننده ها رو انجام میدم
البته سعی میکنم تمام مواردی که در بالا بهشون اشاره کردم رو هم رعایت کنم

RE: 8- راههای مختلف پیام رساندن چیست؟من شخصا کدامیک را به کار میگیرم؟ - amirjavadi - 2020-11-09

8_ازنظرمن مهمترین راه برای پیام رسانی باز وزنده نگه داشتن جلسات بهبودی وحفظ امنیت گروه میباشد باتقویت گروهها وکمیته های اطلاع رسانی وشرکت وخدمت دراین کمیته ها، چاپ وپخش برگه های خواندنی وآدرس جلسات باحضور وخدمت درکمیته های فرعی،خصوصا در h&I بادرست رفتارکردن، و جاذبه شدن برای دیگران،باسالم وبانشاط بودنمان،با گفتاری مهربانانه وبدون هرگونه نصیحت وارشادی،باچاپ کتاب ونشریات ودراختیارعموم خصوصا خانوادها ومدارس وکلینیک هاوزندان ها گذاشتن،بابرگزاری تولدها،جشنهاوهمایش های سراسری ومنطقه ای،بابرگزاری جلسات بازودعوت ازعموم.
اولین راه برای رساندن پیام داشتن صداقت وروشن بینی وتمایل است، واینکه غرور وخودمحوری وتاییدطلبی را ازسرراهمان برداریم،کوتاه صحبت کنیم وازتکرارجملات خودداری کنیم توضیح کوتاهی دهیم ازاینکه چگونه بیماریمان فعال شده واشاره کنیم که مابا بکارگیری اصولی ساده، پاک وبدون میل واشتیاق به مصرف موادمخدرزندگی میکنیم ماهیچگونه وعده ووعیدی نمیدهیم.احتمالا به همان تعدادکه معتادان درحال بهبودی وجوددارد به همان اندازه هم راههای متفاوتی برای رساندن پیام وجود دارد.
من همیشه سعی کرده ام جاذبه وعملکرد درستی داشته باشم وقبل از پیام رسانی ظاهرم کاملا موجه وتمیزباشد،خوش رو باشم،خوش آمدگوی خوبی باشم، برخوردی خوب وصمیمی داشته باشم،پندواندرز ندهم ونصیحت وسرزنش هم نکنم،ازموضع بالاترنگاه نکنم،وسعی نکنم چیزی رابه زور وارد مغز کسی بکنم،اسم ازجای خاصی نبرم چون کسانی رادیده ام که بدلیل پیام رسانی ناقص ومغرضانه ونادرست،از انجمن رنجش بدی گرفته اند،پس مراقب تک تک کلماتم هستم.
همیشه برای همدردانم دعامیکنم وسعی میکنم جاذبه ام راباعملکردم نشان بدهم مشارکتهایم صادقانه باشدسخنران وگرداننده خوبی باشم با تازه وارد برخوردی صمیمی داشته باشم وبامشارکت کردن درکارهاوخدمت در جلسات اطلاع رسانی زیرنظرکمیته مربوطه به پیام رسانی خودادامه دهم.برای پیام رسانی بهترین چیز عملکرد است بایدظاهروباطن خودرایکی کنیم صداقت درگفتارداشته باشیم وهمدل وهمزبان شویم.
سخن کز دل برآید لاجرم بردل نشیند.?