انجمن بانیان بهبودی
26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم دوازدهم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=245)
+---- موضوع: 26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ (/showthread.php?tid=1359)

26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ - mehdiast - 2013-11-06

· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟

RE: 26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ - NASIB - 2013-11-28

ممکن است احساسات من بد باشد ولی اعمالم خوب.و برعکس0هر احساسی داشته باشم واضح ات که باید ضمن پپذیرش ان به بررسی و نجنگیدن با ان بپردازم

RE: 26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ - meshki - 2014-01-22

بله چرا که در قدم قبلی و قدم 4 متوجه منفی بودنم شدم وفهمیدم هر جور علی رغم باید دنبال اصئول باشم بی اهمیتی به اصول روحانی مرا به سوی لغزش فرا میخواند
امروز بهبودی مهم تر از احساسی است که به سراغم میاید

RE: 26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ - amirjavadi - 2020-11-09

26_درسهایی که درطول بهبودی گرفته ایم ویاتجربه هایی که بدست آورده ایم ویااحساساتی که داشته ایم شایدگاهی تلخ ودردآوربوده است ومابا مشارکت هایمان درمورد این تجربه ها واین درسها ودردها نتوانستیم ازدردکشیدن معتادی دیگرجلوگیری کنیم،شایدحال واحساسمان هرلحظه بالاوپایین شود شایدکمبودهاونیازهای مالی،،اززندگی وادامه مسیرخسته ودلسردمان کرده باشدشاید دنیا بروفق مرادمان نچرخیده شایدشادوغمگین بوده باشیم درهرحال هیچ فرقی نمیکند مااگربخواهیم درمسیر بهبودی ورعایت اصول روحانی قرارگرفته وثابت قدم باشیم بایددرهمه حال وباهرنوع احساسی که داریم درحال تمرین روزانه اصول روحانی باشیم.
زمانی که درحال تمرین اصول روحانی نیستیم حتمادرحال تمرین اصول بیماری اعتیادواستفاده ازنواقصمان هستیم.
علیرغم هراحساسی که درطول روزدارم سعی میکنم حتی دربدترین شرایط کار درست راانجام دهم،انتخاب کاردرست یا همان اصول روحانی بمن کمک میکند تااز نواقصم استفاده نکنم وبه خودم ودیگران آسیب وخسارت نزنم وبجای پناه بردن به خودمحوری هاوشهوترانی هایم به اصول روحانی پناهنده شوم تا متحمل درد اضافه نشوم.
باتمرین اصول روحانی ودرمسیرالهی بودن ترسهایم برطرف شده وبیشتردرمسیرخدمت قرارمیگیرم حال سعی میکنم برای انجام درست ترین کارها باراهنماویایک دوست بهبودی مشورت کنم دیگریادگرفته ام که اگراز انجام نقصی دردکشیدم به مابقی نواقصم پناه نبرم بلکه دوباره بسمت اصول روحانی برگردم وبخداوندپناه ببرم تادوباره بهبودی درزندگیم جاری شود.
وقتی به تدریج یادمیگیریم عمل درست رابادلیل درست انجام دهیم میتوانیم متوجه تغییردر وجودخودبشویم درحالی که زمانی تحت فرمان اراده شخصی وبیماری اعتیادبودیم.
اکنون بانیت خیرخودنسبت به دیگران هدایت میشویم.خودمحوری ناشی از بیماری اعتیاد بواسطه تمرین اصول روحانی دست از سر مابرمیدارد.
یادمیگیریم که این اصول روحانی را تمرین کرده ودرتمام امورزندگی خود به اجرا دربیاوریم مافقط برای امروز بارعایت وتمرین اصول روحانی بابهبودی خود زندگی میکنیم نه بابیماری اعتیاد وعادات بد و نواقصمان.?

RE: 26· آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟ - amirjavadi - 2020-11-09

حرکت به جلو ...

چگونه سپاس وشکرگزاری خودرا نشان میدهم؟

ای جماعت که عشق میدانید
من زبان دل شما شده ام

بانام ویادخدافقط برای امروز زندگی میکنم.سعی میکنم اصول بازیابی رادرتمامی امور زندگیم به اجرا درآورم ورعایت اصول روحانی رانقطه مرکزی وستادفرماندهی کل زندگیم قراردهم وبرای رهایی از بیماری اعتیاد به رعایت واجرای این اصول درزندگی روزانه ام بپردازم دست ازخودمحوری بردارم واراده خداوندرابراراده بیمارخودم ولذت طلبی هایم ترجیح بدهم قدرشناس هدیه بهبودی خداوندباشم وشاکروسپاسگزارتمامی داده هایش
دعاومراقبه کنم وهمیشه ودرهمه جا درحال تمرین اصول روحانی وارتباط بانیروی برترم باشم.سنت پنجمان راباتمام وجودوبه نحو احسنت انجام داده وفاکتورهای بهبودی رابطورکامل انجام دهم بابه اجرا گذاشتن 12قدم وانتقال آن،باطلب کارنبودن ازخودم ودیگران،باخدمت بدون شرط وبلاعوض،پاک و خوشحال زندگی کنم،باتوجه به قسمت روحانی خودم وبا اهمیت دادن به دیگران بامراقبت از داشته هایم وبه نمایش گذاشتن انسانیت وجاذبه ام وباگرفتن تراز روزانه ازخودم،جبران خسارتهایم راانجام میدهم وسعی میکنم خسارات جدیدی ببار نیاورم،خوش قولی وخوش حسابی راهرگزفراموش نخواهم کردودرآمدم حتما بایدحلال باشد مثلث بهبودیم رارعایت میکنم وسبدسنت7راهمیشه حمایت خواهم کرد قدرداشته هایم رامیدانم وبخاطر داشته هایم همیشه شاکروسپاسگزارخواهم بود وخدمت به همدردانم همیشه سرلوحه کارهایم خواهدبود.
قدمهانه تنها برایم به پایان نخواهندرسیدبلکه به پایان رسیدن کارکرد12قدم برایم یک شروع تازه خواهند شد برای کارکردن دوباره این قدمها،ومن جاذبه ای خواهم بودبرای معتادی که درعذاب است.
کمک وهمدلی وهمزبانی بادیگران رافراموش نخواهم کرد بلکه ابزارو وسیله ای خواهم شد در دستان مهربان خداوند ومقسم عشق الهی دربین بنده های خوب ودرد کشیده اش،سعی میکنم وازخداوندکمک میخواهم تابنده خوبی باشم......

کوله باری بردوش،سفری می باید،سفری تا رستگاری وکمال،هرکجاترسیدم،هرکجالرزیدم، زیرلب میگویم:من خدارادارم،،،،من خدارادارم.....

باکارکردن قدمهای 12گانه سفری را آغازکردم از اقراربیماری اعتیاددرقدم اول تابیداری روحانی قدم دوازده با نا امیدی داخل نا آگاهی ها شدم وباکمک خداوند با امید وآگاهی بیرون آمدم وباحضورنیروی برترم درزندگی به این باور رسیدم که باتقویت روندایمان آوری سلامت عقل بمن بازخواهدگشت.باامیدبه پیروزی وبهبودی
امیرجوادی