انجمن بانیان بهبودی
یک دعای متفاوت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: دعا و نیایش_NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: یک دعای متفاوت (/showthread.php?tid=1749)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6

یک دعای متفاوت - NASIB - 2013-11-08

[تصویر:  1396001659454.png]

یک دعای متفاوت
ای خدای بزرگ کمکمان کن تا به خاطر بیاوریم آن کسی که دیشب در خیابان راه ما را بست مادر تنهایی بود که آن روز بعد از نه ساعت کار می راند که با عجله به طرف خانه‌اش برود تا شام درست کند٬به درس بچه‌ها برسد٬رخت‌ها را بشوید و چند دقیقه با ارزش را کنار فرزندانش بگذراند.

خدایا به یادمان بیاور آن آدم بی‌تفاوتی که هر روز در یک گوشه نشسته و گدایی می‌کند(در حالی که باید کار بکند!) اسیر اعتیادی است که ما فقط می‌توانیم آن را در وحشتناک‌ترین کابوس‌های شبانه‌مان ببینیم.

کمکمان کن تا به خاطر بیاوریم آن زوج پیری که آهسته و با زحمت در راهروی فروشگاه(ضمن سد کردن راه دیگران) قدمی می‌زنند و از لحظات خود بهترین استفاده را می‌برند(اگر چه نتیجه آزمایش‌های هفته‌ی قبل زن نشانگر این بوذ که آخرین سال خرید مشترک آن دو خواهد بود می‌خواهند این لحظه‌های آخر را با هم مزمزه کنند.)

ای خدای بزرگ هر روز به یاذمان بیاور که از میان همه‌ی نعمت‌هایی که به ما ارزانی داشته‌ای٬بالاترین آن محبت است ‌٬اگر چه کافی نیست که به عزیزانمان محبت کنیم.خدایا دل‌هایمان را بگشا٬نه فقط به روی نزدیکانمان٬بلکه به روی همه‌ی انسان‌ها.

یاریمان کن تا دیر قضاوت کنیم و زود ببخشیم.

یاریمان کن تا شکیبایی٬ همدلی و مهربانی کنیم.

Let us be slow to judge and quick to forgive

آمین

RE: یک دعای متفاوت - رقیه - 2013-12-09

ﺣﻤﺪ ﻭ ﺳﭙﺎﺱ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ است ﮐﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﻭ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺟﺎ ﺍﻭ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﻧﺒﻮﺩﻡ !
.
.
خدایا بیا پشت آن پنجره که وا میشود رو به سوی دلم !
بیا پرده ها را کناری بزن که نورت بتابد به روی دلم !
خدایا کمک کن که پروانه ی شعر من جان بگیرد
کمی هم به فکر دلم باش ، مبادا بمیرد
خدایا دلم را که هر شب نفس می کشد در هوایت
اگرچه شکسته ، شبی می فرستم برایت

RE: یک دعای متفاوت - mohammad - 2014-03-24

خدایا،
رگ های من خالی است نیازمندم که جریان زندگی مرا در بر گیرد .
خدای من مرا دریاب ،
در ایمان ضعیفم ،مرا نیرمند کن،
در عشق سردم به من گرمی ببخش، وومحکم باشم تا عشق من در مسیر اشتباه به سوی دیگری نرود،
نیرویی ندارم تا ایمانم را محکم نگه دارم ،
خدایا ،کمک کن ،ایمان مرا قوی کن تا اعتقاد خالص به تو داشته باشم .

RE: یک دعای متفاوت - dezh - 2014-03-24

عشق مسیر اشتباه نمیرود

RE: یک دعای متفاوت - sadaf - 2014-04-04

خدا جونم یه چیزی فهمیدم .وقتی دلم زیاد تنگ بشه واشکام سرازیر شه وندونم دلیلش چیه باید باتو حرف بزم اونوقت خوب میشم دیگه گریه نمیکنم .قول میدم کشفم یادم بمونه

RE: یک دعای متفاوت - dezh - 2014-04-04

سلام صدف جون
من احسانم و از 13سالگی 33 سال مصرف داشتم
ساعت 3:45 صبح پیامتو دیدم راستش نمیدونم مطلبی که میگم چقدر بدرد بخوره ولی خودم یک هفته ی که متوجه ش شدم و اون اینه که
خدا رو بجای مادرم گذاشته بودم و ارتباط کودکانه با خدا داشتم خدا یا بمن بده چرا نمیدی من تا کی گریه کنم چرا به اون میدی ،چرا منو نگاه نمیکنی و اینا رو اسمشو گذاشته بودم مراقبه
حالا چند روزیه که دارم ارتباطمو بالغانه تمرین میکنم میگم بمن یاد بده تا با اون چیزایی که من باید باهاش رشد کنم قر نزنم تو منو داری تربیت می کنی پس فهمشو بمن بده
تا بعد......

RE: یک دعای متفاوت - NASIB - 2014-04-04

.
خدایا
در ۲ راهی زندگی ام
تابلوی راهت را محکم قرار بده
نکند که با نسیمی راهم را کج کنم

. خدايـــا ؛ ايـن روزهــا حرفهـــايم بوي ناشـــکري مي دهنــد ... امـــا تـــو... بـه حســـاب تنهــايي و درد دل بگـــذار

RE: یک دعای متفاوت - dezh - 2014-04-04

من از پی کار خود تو از پی کار خودت.
به این جهان نیامده ام تا با خواسته های تو زندگی کنم،
تو هم نیامده ای تا به دلخواه من زندگی کنی.
تو تویی و من من
اگر تصادفا همدیگر را یافتیم زهی سعادت،
و اگر نه چاره ای نیست.
نیایش گشتالت

RE: یک دعای متفاوت - sadaf - 2014-04-05

خدایا؛
اگه یه روز فراموش کردم خدای بزرگی دارم؛
تو فراموش نکن که بنده کوچیکی داری...

RE: یک دعای متفاوت - dezh - 2014-04-05

خداوندا
تو آن هستی که دوست دارم
مرا آن کن که دوست داری.