انجمن بانیان بهبودی
رشد و بهبودی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: پیامهای بهبودی_NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=89)
+--- موضوع: رشد و بهبودی (/showthread.php?tid=1787)

صفحه‌ها: 1 2 3 4

رشد و بهبودی - NASIB - 2013-11-09

قتی اعضای ما سالگرد بهبودی خود را جشن میگیرند، اغلب میگویند در NA رشد کردهاند. بسیار خوب، سپس فکر میکنیم این گفته به چه معناست؟ از اینکه آیا بالغ هستیم یا خیر، تعجب میکنیم. زندگی خود را بررسی میکنیم و تمام ویژگیهای بلوغ را مشاهده میکنیم: دسته چک، فرزندان، شغل، مسئولیتها. اما از درون حس بچهها را داریم. هنوز در اکثر مواقع زندگی احساس سردرگمی میکنیم. همیشه نمیدانیم چگونه باید رفتار کنیم. گاهی تعجب میکنیم که آیا واقعاً بالغ هستیم یا بچههایی هستیم که تا حدی در لباس افراد بالغ قرار گرفتهایم و مسئولیتهای افراد بالغ به ما محول شده است.
رشد با افزایش سن یا میزان مسئولیت سنجیده نمیشود. بهترین ارزیابی ما از رشد، شرایط روحانی ما یعنی اساس بهبودی ماست. اگر هنوز مانند بچهای که برای همه چیز به والدین خود وابسته است، ما نیز به مردم، مکانها و چیزهایی برای ارضای درونی خود وابسته هستیم، در واقع به قدری رشد نیاز داریم. اما اگر بر بنیان شرایط روحانی خود استوار بایستیم و حفظ آن را مهمترین مسئولیت خود بدانیم، میتوانیم ادعا کنیم که بالغ هستیم. بر این اساس، فرصتهای ما برای رشد نامحدود است.
فقط برای امروز: میزان بلوغ من حدی است که من برای حفظ شرایط روحانی خود مسئولیت به عهده میگیرم. امروز، این مسئله برای من بیشترین اولویت را دارد. Heart
از کتاب فقط برای امروز

RE: رشد و بهبودی - tizban - 2014-02-18

رشد زمانی مشخص میشود که تراز بگیرم..خصوصا تراز قدم10

RE: رشد و بهبودی - NASIB - 2014-06-17

داستان زندگیم سالها حول محور مال و اموال،شهرت و شهوت و قدرت بود. اما با غرق شدن در دریایی از اعتیاد ، اهمیت مسائل فوق هم برایم کورنگ و کمرنگتر شد. اگر چه من از آن بلای شوم جان سالم بدر بردم ولی به خوبی میفهم که منشاء دیوانه کننده این قدرت، هنوز در من باقی مانده است.

RE: رشد و بهبودی - mahla - 2014-06-19

.

" وقتی فهمیدید که چیزی برایتان مضر و ناسالم است، آن را ترک کنید. و وقتی فهمیدید که چیزی برایتان مفید و خوب است، آن را انجام دهید."

.

RE: رشد و بهبودی - mohammad - 2014-07-11

تا بحال از شنیدن یک"ندای آرام و خاموش "حیرت زده شده اید که این چیست؟
من بیشتر وقتها مشکل خوابیدن داشتم. وقتی دراز میکشم به نظر می رسد ذهنم می خواهد با سرعت زیاد ی حرکت کند. شب های زیادی بیدار می ماندم و با نگرانی به خودم می پیچیدم. در باره بیمارم فکر میکردم .که چه خواهد شد.؟ برای دست یافتن به آرامش و آسایش، هنگامی که شب استراحت میکنم .ابتدا همه موضوعات روز را که هنوز در ذهنم مانده و و می چرخد به خاطر می آورم بعد از آن می بایست به خودم یاد آوری کنم که روز تمام شده و نمی توانم گذشته را برگردانم یا تغییر دهم . از نیروی برترم در خواست کمک میکنم تا آن را رها کنم. اینها فقط افکار وتعبیرهای من از اتفاقات روز هستند که باعث نگرانی من می شوند. آنها واقعیت ندارند و قابل اعتماد نیستند.
 من تصمیم می گیرم که از این شب بیداری ها به عنوان "دلیلی" برای دعا کردن برای بیمارم و مشکلاتم استفاده کنم.
با این کار همه را رها کرده و به نیروی برترشان می سپارم. با دقت به ""ندای آرام و خاموش""نیروی برترم گوش می دهم. طولی نمی کشد که از ترس و نگرانی رها می شوم وایمان جای آن را میگیرد. من معتقدم ،ایمان قدرتی است که اگر به نیروی برترم گوش دهم. می توانم آن را احساس کنم.

باور دارم وقتی به اندازه کافی آرام باشم نیروی بزرگتر از من با یک "ندای آرام "با من صحبت خواهد کرد.

RE: رشد و بهبودی - سارا - 2014-08-02

دوست پاک من سلام:
  جهنم دیروز یادت هست؟
  پنهانکاری،تنهایی،آوارگی، درد،عذاب ترس وحشت، خفت، نومیدی،حسرت و...
  وامروزت چگونه است؟
زیباست؟  
 سپاسگزار خداوند مهربان باشیم ومراقب امروز زیبا...

RE: رشد و بهبودی - MOZHGAN - 2014-08-18

هر بار که دوازده قدم را مجدداً کار می کنیم ، تجربه متفاوتی کسب خواهیم کرد . ریزه کاریها و جزئیات اصول روحانی برایمان آشکارترمی شود ، به همان نسبت در مراحل و راههای مختلف و جدید زندگی رشد می کنیم .برای مثال راهها و شرایطی که در آن می توانیم صادق باشیم نسبت به درک ما از مفهوم صداقت افزایش و توسعه می یابد . ما درک می کنیم که چگونه اول باید با خودمان صادق باشیم تا بتوانیم با دیگران نیز صداقت داشته باشیم . ما می بینیم که صداقت می تواند نمایی از درستکاری ما باشد . هر قدر که درک ما از اصول روحانی رشد کند به همان نسبت بیداری روحانی ما بیشتر می شود .

RE: رشد و بهبودی - mohsen..yazd - 2014-08-19

ترس وپریشانی از نفس بر می خیزد ونه از حقیقت .برای رفع انها باید افکارم بسوی حقیقت برگردد.

RE: رشد و بهبودی - sepahrad - 2014-09-01

اعتماد به نفس همه ما موفقیت ها گذشته را فراموش می کنیم .و شکستها را در خاطر نگهمیداریم و در نتیجه اعتمادبه نفس را از بین می بریم .نه تنها ناکامیها را به یاد می آوریم - بلکه آنرابا احساس می آلاییم و به خورد ذهنمان می دهیم .خود را تحقیر می کنیم و با این عمل اعتماد به نفسبر باد می رود .مهم نیست که در گذشته چند بار شکست خورده اید .مــو فــقــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتاست که باید به خاطر بماند و تقویت شود .

RE: رشد و بهبودی - mohammad - 2014-09-13

مشورت هنری است كه به كمك آن می توانید همه را به همكاری با خود وادارید.